Creative Sound Blaster Jam V2 - recenzja niedrogich uniwersalnych słuchawek bezprzewodowych

Creative Sound Blaster Jam V2 - recenzja niedrogich uniwersalnych słuchawek bezprzewodowych

Creative Sound Blaster Jam V2 - recenzja niedrogich uniwersalnych słuchawek bezprzewodowych

Firmy Creative raczej nie trzeba przedstawiać naszym czytelnikom, ponieważ to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna marka sprzętu audio dedykowanego użytkownikom PC. Niemal każdy, kto posiadał komputer w czasach, kiedy zintegrowane karty dźwiękowe nie były jeszcze dostępne, zapewne miał też "dźwiękówkę" Sound Blaster w swojej maszynie, a producent z Singapuru zasłynął również głośnikami komputerowymi czy słuchawkami. Dziś dedykowane karty dźwiękowe nie są już tak popularne (to jeden z tych elementów, które gracze najczęściej poświęcają, składając nowe PC), ale słuchawki Creative wciąż cieszą się dużym wzięciem. Postanowiłem więc sprawdzić najnowszy produkt firmy z tej kategorii, czyli Sound Blater Jam V2. Nie jest to jednak typowo pecetowy headset skierowany do graczy, ale raczej coś bardziej mobilnego o uniwersalnym zastosowaniu. Jak wypada on w praktyce? Zapraszam do lektury.

Sound Blater Jam V2 nie jest  typowym pecetowym headsetem skierowanym do graczy. To coś bardziej mobilnego o uniwersalnym zastosowaniu.

Warto już na wstępie zaznaczyć, że mamy tu do czynienia z drugą generacją modelu, który cieszył się dość dużym uznaniem. Wersja V2 doczekała się kilku naprawdę istotnych usprawnień względem wariantu sprzed 6 lat, co zresztą nie dziwi, gdyż w tej branży to szmat czasu (aczkolwiek słuchawki to segment rynku, który wydaje się nieco bardziej konserwatywny). Z racji tego, że nie miałem okazji testować pierwszej generacji Sound Blaster Jam, nie pokuszę się tu o bezpośrednie porównanie brzmienia, ale oczywiście nie omieszkam wskazać najistotniejszych różnic w zakresie funkcjonalności obu modeli. Najogólniej rzecz ujmując, Creative Sound Blaster Jam V2 to niedrogie bezprzewodowe słuchawki klasy kompakt o bardzo lekkiej i mobilnej konstrukcji, które sprawdzić mają się w codziennym użytkowaniu, tj. podczas podróży, pracy, słuchania muzyki, grania czy prowadzenia rozmów. 

Modecom Volcano MC-899 Prometheus - recenzja słuchawek z RGB i 7.1. Nowy hit do 200 zł?

Creative Sound Blaster Jam V2 wyposażono w 32 mm przetworniki neodymowe (takie same jak w poprzedniku). Sprzęt korzysta z łączności bezprzewodowej Bluetooth 5.0, czyli nowszej wersji tego standardu niż pierwsza generacja, co przekłada się na nieco poprawione możliwości. Headset można sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niego w trybie przewodowym. Oferuje również wzmocnienie basu (Bass Boost), które może być przydatne w trakcie oglądania filmów czy grania, gdzie chcemy uzyskać bardziej efektowne brzmienie i otrzymał dedykowaną pecetową aplikację Creative, która posiada kilka naprawdę przydatnych funkcji (o czym później). Cena Sound Blaster Jam V2 to 199 zł, co jak na tego typu bezprzewodowe słuchawki jest niewygórowaną kwotą, szczególnie kiedy porównamy ją np. z popularnym modelem Koss Porta Pro Wireless, który wydaje się podobnym sprzętem. 

Model Creative Sound Blaster Jam V2
Konstrukcja nauszna, przewodowa / bezprzewodowa
Łączność Bluetooth 5.0, zasięg do 15 m
Obsługiwane kodeki aptX, SBC, aptX HD, aptX LL
Przetwornik neodymowy, 32 mm
Akumulator 200 mAh z pracą do 22 h
Pasmo przenoszenia 20 - 20,000 Hz
Waga 84 g
W zestawie słuchawki
1x dodatkowe pady
1x przewód USB-C do USB-A
Kolor czarny
Cena 199
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Creative Sound Blaster Jam V2 - recenzja niedrogich uniwersalnych słuchawek bezprzewodowych

 0