Ekonomiczne granie na małym ekranie – test 5 smartfonów do gier za mniej niż 1000 złotych

Ekonomiczne granie na małym ekranie – test 5 smartfonów do gier za mniej niż 1000 złotych

Nawiązanie do nazwy „Zenfone 2” może być nieco mylne. Laser to całkowicie samodzielny i nieco słabszy model z oferty tajwańskiego producenta. Zubożona specyfikacja przekłada się jednak na niższą cenę. Zenfone 2 Laser został wyceniony na około 800 złotych.

Atrakcyjnie zaprojektowane pudełko zapewnia wyśmienite pierwsze wrażenie. Nadrukowane symbole wyraźnie informują nas, że smartfon został nagrodzony w prestiżowym konkursie iF Design 2015. Zestaw składa się z kabla, ładowarki oraz obiecująco wyglądających słuchawek dokanałowych. Producent zadbał również o dołączenie gumek słuchawkowych o alternatywnych wymiarach.

Podana przez producenta specyfikacja prezentuje się następująco:

  • Wyświetlacz: IPS 5,00",  720 x 1280 px, 294 ppi
  • System: Android Marshmallow 6.0
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 410, 4 x 1,2 Ghz
  • Procesor graficzny: Adreno 306
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Pamięć ROM: 16 GB
  • Akumulator: Li-Po 2070 mAh
  • Aparat: przedni 5 Mpix, tylny 8 Mpix
  • Wymiary: 143,7 x 71,5 x 3,5 mm
  • Waga: 140 g

 

Obudowa została wykonana z wysokiej jakości tworzywa. Producent posiada w swojej ofercie kilka wariantów kolorystycznych smartfona. Podczas testów miałem okazję zapoznać się z wersją białą i złotą. Lakier jest widoczny na tylnej części obudowy, w postaci imitacji szczotkowanego aluminium.  Ekran został zabezpieczony przez najnowsze szkło Gorilla Glass 4. Mimo to, jeden z testowanych egzemplarzy trafił do redakcji z porysowanym wyświetlaczem. Pod przyciskami menu umieszczono estetyczną wstawkę, przypominającą żłobione aluminium.

Asus Laser wyróżnia się nietypową konstrukcją. Tylna część obudowy jest wyraźnie zaokrąglona. Zabieg ten zapewnił urządzeniu wzorową ergonomię. Ponadto przyciski regulacji głośności zostały przeniesione z prawej krawędzi, bezpośrednio pod osłonę tylnego obiektywu. Można śmiało stwierdzić, że Asus wyniósł wygodę użytkowania smartfona na nowy poziom.

Rozłożenie obudowy nie należy do szczególnie prostych zadań. Wymienny akumulator sąsiaduje ze sprytnie rozlokowanymi, dwoma slotami na kartę micro SIM i jednym na kartę micro SD.

Nakładka ASUS ZenUI 2.0 to bardzo przyjazny wybór. Widać, że duży nacisk położono na wygodę obsługi, a nie wyeksponowanie własnych aplikacji. Jakoś w trakcie testów, Asus otrzymał aktualizacje do najnowszego Androida Marshmallow.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ekonomiczne granie na małym ekranie – test 5 smartfonów do gier za mniej niż 1000 złotych

 0