Genesis Zircon X - test świetnej myszki na uczczenie 10-lecia firmy, czyli ukłon w stronę graczy

Genesis Zircon X - test świetnej myszki na uczczenie 10-lecia firmy, czyli ukłon w stronę graczy

Genesis Zircon X - test świetnej myszki na uczczenie 10-lecia firmy, czyli ukłon w stronę graczy

Polskiej marki Genesis chyba raczej nie muszę nikomu przedstawiać, gdyż jest to dobrze znany producent akcesoriów gamingowych, który przez lata zdążył się zakorzenić na europejskim rynku. Swoje pierwsze podboje firma rozpoczęła od produkcji urządzeń budżetowych, by w krótkim czasie zbudować sobie solidne fundamenty pod dalszą ekspansję. Dziś Genesis mierzy znacznie wyżej, co widać po wiele szerszej gamie produktów i ich średnio- oraz górnopółkowych widełkach cenowych. Na łamach naszej redakcji sprzęt wspomnianego polskiego potentata rynku gamingowego przewinął się już niejednokrotnie. Były to między innymi fotele dla graczy, obudowy takie jak Genesis Irid 513, myszki czy klawiatury. Jednakże dzisiejsza recenzja będzie wyjątkowa, bowiem Genesis obchodzi właśnie jubileusz dziesięciolecia swojego istnienia. Z tego właśnie powodu  firma wypuściła w bardzo limitowanym nakładzie (1000 sztuk, każda z nich jest oznakowana, a jej autentyczność jest potwierdzona stosownym certyfikatem) myszkę Genesis Zircon X 10 Anniversary Edition, którą będę miał przyjemność dziś przetestować.

Genesis Zircon X 10 Anniversary Edition to apetyczny kąsek dla każdego entuzjasty marki i nie tylko…

Genesis Zircon X

url Genesis Zircon 550 - test nowej bezprzewodowej myszki. Czy podoła konkurencji?

Jak można by się spodziewać po sprzęcie dla graczy stworzonym specjalnie w celu uczczenia kamienia milowego osiągniętego przez producenta, Genesis Zircon X został dopieszczony pod każdym możliwym względem. Na jego pokładzie  znajdziemy takie smaczki jak wymienne panele grzbietowe, najnowszy i zarazem najmocniejszy sensor z rodziny PixArt, czyli PMW3370  oraz bardzo cenione przez środowisko graczy przełączniki Kailh GM 8.0 o żywotności 80 milionów kliknięć. Ponadto mysz została wyposażona we wbudowany akumulator o pojemności 580 mAh będący w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu aż do 80 godzin. A to wszystko zamknięto w filigranowej konstrukcji ważącej zaledwie 72 gramy, a więc dla przykładu 2 gramy mniej niż Razer Viper Ultimate. Śmiało można więc powiedzieć, że producent się nie patyczkował, a limitowana edycja Zircon X (sugerując się danymi na papierze) to apetyczny kąsek dla każdego entuzjasty marki i nie tylko… A to nie koniec niespodzianek, jakie przygotowało dla nas Genesis, ale o tym dowiecie się z następnego akapitu.

Specyfikacja Genesis Zircon X:

 
Sensor Optyczny, PixArt PMW3370
Przełączniki Kailh GM 8.0
Przyciski 6
Częstotliwość próbkowania 1000 Hz
Rozdzielczość 50 - 19 000 DPI
Pojemność Baterii 580 mAh
Max. Czas pracy na jednym cyklu 80 godzin
Ślizgacze PTFE
Podświetlenie aRGB
Sterownik Posiada
Przewód typu paracord, 1,8m, wtyk USB-C
Wymiary 118 × 61 × 39 mm
LOD ~1 mm
Akcesoria Zapasowe ślizgacze, transmiter radiowy, przewód zasilający, grip tape, USB dongle, certyfikat autentyczności
Waga 72 gramy
Gwarancja 24 mies.
Cena 269 zł

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Genesis Zircon X - test świetnej myszki na uczczenie 10-lecia firmy, czyli ukłon w stronę graczy

 0