Gigabyte Aero 17 HDR XD - test laptopa dla kreatywnych (i) graczy. Core i7-11800H + RTX 3070

Gigabyte Aero 17 HDR XD - test laptopa dla kreatywnych (i) graczy. Core i7-11800H + RTX 3070

Gigabyte Aero 17 HDR XD - Podsumowanie

Gigabyte Aero 17 HDR XD jak mało który produkt wywiązuje się z obietnic i powierzonego mu zadania, ale w tej beczce miodu znajdziemy także łyżkę (albo i kilka) dziegciu. Zacznijmy od jednej z najmocniejszych stron notebooka, do których zaliczyć trzeba niewątpliwie kapitalny wyświetlacz 4K IPS - ten dzięki fabrycznej kalibracji i szerokiemu gamutowi od początku jest gotowy na wymagające zastosowania graficzne. Dodatkowymi atutami są tu także wsparcie dla HDR, jednorodność podświetlenia czy wysoka jasność. Zabrakło nam jednak wsparcia dla G-Sync, a ostrość obrazu w dynamicznych scenach jest przeciętna. Kolejny istotny atut to wydajność. Intel Core i7-11800H sprawdza się bardzo dobrze, pokonując w bezpośrednim starciu nawet najmocniejszego Ryzena z rodziny Zen 3, a grafika GeForce RTX 3070, pomimo restrykcyjnego limitu energetycznego, pozwala cieszyć się płynną rozgrywką na maksymalnych ustawieniach, nawet w 4K. Gigabyte Aero 17 HDR XD to laptop zakwalifikowany jako sprzęt NVIDIA Studio, czyli przeznaczony przede wszystkim dla kreatywnych użytkowników, zajmujących się renderowaniem, edycją, nadawaniem i innymi zastosowaniami, w których możemy wykorzystać potencjał GPU Zielonych, w tym obejmujących sztuczną inteligencję i ray tracing. Niemniej jednak trudno odmówić temu notebookowi także gamingowego potencjału i charakteru (patrz podświetlenie RGB), gdzie również sprawdza się bardzo dobrze, a obecność HDMI 2.1 sprawia, że możemy podłączyć do niego praktycznie dowolny monitor, ciesząc się płynniejszą rozgrywką. 

Do najmocniejszych elementów Gigabyte Aero 17 HDR XD zaliczyć trzeba niewątpliwie kapitalny wyświetlacz 4K IPS - ten dzięki fabrycznej kalibracji i szerokiemu gamutowi od początku jest gotowy na wymagające zastosowania graficzne.

Aero 17 HDR XD to także bardzo solidne wykonanie z aluminiową obudową, wygodna pełnowymiarowa klawiatura, bogaty zestaw portów, włącznie z Thunderbolt 4 i czytnikiem kart pamięci, szybka karta sieciowa oraz wysokiej klasy, jak na laptop, głośniki stereo. Producent zadbał również o wydajne chłodzenie komponentów, ale odbiło się to na kulturze pracy. Sprzęt przy maksymalnej prędkości wentylatorów jest naprawdę głośny, ale na szczęście rzadko kiedy jest potrzeba, by tak mocno je rozkręcać. Gorzej wypadają temperatury obudowy, której podwozie bardzo mocno się nagrzewa. Kamerka internetowa również nie zachwyca, a czas pracy na baterii jest wręcz rozczarowujący, szczególnie w kontekście wsparcia dla technologii Optimus od NVIDII. Tu dochodzimy do ceny, która wynosi 11949 zł i wbrew pozorom jest adekwatna do tej klasy sprzętu. Jeśli więc szukacie czegoś do pracy, co jednocześnie nada się też do grania, to warto zainteresować się Gigabyte Aero 17 HDR XD. Od nas otrzymuje on 4,5/5 gwiazdki i odznaczenie wydajności. 

Gigabyte Aero 17 HDR XD

Gigabyte Aero 17 HDR XD - plusy:

 Solidne wykonanie (aluminiowa obudowa)

 Prosty design

 Intel Core i7-11800H pokazuje pazur

 Wysoka wydajność

 Bogaty zestaw portów (w tym HDMI 2.1 i Thunderbolt 4)

 Czytnik kart pamięci, efektywne chłodzenie, temperatury podzespołów

 Świetnie skalibrowany wyświetlacz IPS 4K

 Funkcja AI i funkcjonalne oprogramowanie

 Wygodna klawiatura, głośniki

 Dysk SSD PCIe 4.0.

 

Gigabyte Aero 17 HDR XD - minusy:

 Głośna praca w trybie Turbo

 Mocno nagrzewająca się obudowa

Krótki czas pracy na baterii

Jakość kamerki internetowej

 Restrykcyjny limit mocy na GPU

Przeciętny touchpad

 

Cena (na dzień publikacji) : 11949 zł

Gwarancja: 24 miesiące

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Gigabyte M27Q - testujemy monitor IPS QHD 170 Hz z przełącznikiem KVM

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Aero 17 HDR XD - test laptopa dla kreatywnych (i) graczy. Core i7-11800H + RTX 3070

 0