Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 Gen - test biznesowego laptopa z górnej półki

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 Gen - test biznesowego laptopa z górnej półki

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 Gen - podsumowanie

I tak dobrnęliśmy do podsumowania tego testu, gdzie wypada wystawić Lenovo ThinkPad X1 Carbon ocenę. Ta, pomimo bardzo wysokiej ceny urządzenia, jest pozytywna, gdyż flagowy produkt Lenovo to po prostu świetny kawałek technologii, który nie tylko spełnia wszystkie  założenia tego typu urządzenia, ale i oferuje coś ekstra, co uzasadnia tak duży wydatek. Tym samym otrzymujemy niezwykle mobilnego laptopa, który mierzy 16 mm grubości i waży niewiele ponad 1,1 kg, co sprawia, że nie stanowi dużego obciążenia w podróży, a korzystanie z niego nawet w mało sprzyjających warunkach nie nastręcza większych problemów. Tym bardziej, że producent zdecydował się na bardzo solidną konstrukcję, zabezpieczoną przed zalaniem. Co więcej, tego typu wymiary i waga spotykane są najczęściej w 13-calowych modelach, tymczasem tutaj otrzymujemy 14-calowy ekran. Sam wyświetlacz to niewątpliwie bardzo mocna strona tego produktu, przynajmniej w otrzymanej przez nas wersji WQHD ze wsparciem dla HDR. Ten pod względem jasności i odwzorowania kolorów deklasuje konkurencję i trudno mu cokolwiek zarzucić. Kolejny duży plus to klawiatura, która jest bardzo ergonomiczna i przyjemna w użytkowaniu.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 Gen - test biznesowego laptopa z górnej półki

To jednak nie koniec wyliczanki plusów tego sprzętu, bo pochwalić trzeba go również za długi czas pracy na baterii, zastosowany akumulator pozwala na cały dzień pracy bez potrzeby sięgania po ładowarkę. Kolejny atut laptopa to jego wydajność, która oferuje naprawdę zadowalający poziom i raczej nikt nie powinien narzekać na ten aspekt. Plusów można tu wyliczać jeszcze więcej - wydajny układ sieciowy Wi-Fi, wsparcie dla LTE i NFC (oba opcjonalne) czy szybki dysk SSD. Warto także podkreślić troskę producenta o bezpieczeństwo, które w ramach kompleksowej oferty zabezpieczeń sprzętu (Lenovo ThinkShield) łączy wszystkie aspekty bezpieczeństwa, czyli bezpieczeństwo urządzenia, bezpieczeństwo tożsamości, bezpieczeństwo połączeń z Internetem oraz bezpieczeństwo danych.

Nie oznacza to oczywiście, że Lenovo ustrzegło się jakichkolwiek potknięć, bo do tych zaliczyć trzeba bardzo przeciętną kamerkę internetową, słabe głośniki czy układ chłodzenia, który mógłby być nieco efektywniejszy. Te minusy nie rzutują jednak na ogólny odbiór produktu i ThinkPad X1 Carbon to naprawdę świetny sprzęt, który powinien spełnić wysokie wymagania nie tylko biznesowych użytkowników, ale wszystkich osób poszukujących high-endowego laptopa. Tym samym notebook, poza wysoką oceną, otrzymuje od nas rekomendację i odznaczenie jakości.    

Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Ocena ITH: 3,5 Design 

Plusy Bardzo dobra matryca IPS WQHD o świetnym odwzorowaniu kolorów i wysokiej jasności, bardzo kompaktowa konstrukcja, wsparcie dla HDR, bardzo wydajna karta sieci Wi-Fi, długi czas pracy na baterii, szybki dysk SSD, 16 GB RAM, elegancka stylistyka obudowy, wsparcie dla LTE i NFC (opcjonalne), system bezpieczeństwa, wysoka wydajność ogólna...

Minusy ...pomimo throttlingu, nagrzewanie się obudowy, brak interfejsu TB 3, kiepska kamerka wideokonferencyjna, wysoka podatność na zabrudzenia, słabe głośniki

Cena (na dzień publikacji): 10999 zł (w testowanej konfiguracji)

Gwarancja: 36 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 Gen - test biznesowego laptopa z górnej półki

 0