Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 Gen - test biznesowego laptopa z górnej półki

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 Gen - test biznesowego laptopa z górnej półki

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 Gen - metodologia

Laptopy testowane są w takiej formie, w jakiej dostarcza je producent (system operacyjny, oprogramowanie), ale po aktualizacji wszystkich sterowników do najnowszych możliwych. Jeśli dany model trafia do redakcji w wersji bez systemu, instalowany jest na nim 64-bitowy system Windows 10 Home PL, a także cały komplet dedykowanych narzędzi. Co oczywiste, także sterowniki graficzne są każdorazowo możliwie jak najaktualniejsze.

Zasilanie przy testach wydajności odbywa się z gniazdka sieciowego, przy profilu ustawionym na Najwyższa wydajność (maksimum skali w systemie Windows 10).

Lista wykorzystywanych aplikacji:

  •        3DMark Sky Diver
  •        3DMark Time Spy
  •        Cinebench R15
  •        CristalDiskMark 6.0.0
  •        PCMark 8: Creative
  •        x265 HD Benchmark

W przypadku tego rodzaju laptopów biznesowych tradycyjnie już pomijamy testy w grach - to konstrukcja wyposażona w zintegrowaną kartę graficzną o bardzo podstawowej wydajności. Wprawdzie zagramy na niej w wiele interesujących tytułów, choćby spośród tych umieszczonych w redakcyjnym zestawieniu najlepszych gier na sprzęt o niskiej wydajności graficznej, ale limitem i tak pozostanie iGPU. Tymczasem potencjał układu HD Graphics 620 jest znany tak doskonale, że kolejna porcja jego testów nie ma sensu. Chyba że ktoś potrzebuje jeszcze jednego dowodu, by stwierdzić, że rzeczona integra do współczesnych produkcji AAA po prostu się nie nadaje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 Gen - test biznesowego laptopa z górnej półki

 0