Recenzja Razer Tartarus Pro, czyli bezkonkurencyjnej klawiatury dla graczy

Recenzja Razer Tartarus Pro, czyli bezkonkurencyjnej klawiatury dla graczy

Podświetlenie i Razer Synapse

Razer zdążył nas już przyzwyczaić do wszechobecnego RGB w swoich produktach. Jest to także jeden z najlepszych ekosystemów dostępnych na rynku, gdyż z produktami wspierającymi Chroma, konkurować na chwilę obecną jest w stanie tylko Corsair wraz ze swoją linią sprzętów adresowaną dla graczy. Tartarus Pro jak można było się spodziewać, nie ustępuje na krok flagowym produktom tej firmy. Podświetlenie w tym modelu jest bardzo bogate i przykuwające uwagę. Dzięki wsparciu Razer Chroma mamy także możliwość dowolnej modyfikacji urządzenia, tak by chociażby przekształcić je np. w wizualizator muzyczny czy podświetlić tylko te przyciski, z których w danym momencie chcemy korzystać.

Razer Chroma

Dostępne na stronie producenta oprogramowanie Razer Synapse pozwala na szerokie spektrum modyfikowania parametrów wizualnych jak i technicznych samego urządzenia. Ponadto jest ono przyjazne dla użytkownika. Producent postawił na minimalizm i właśnie dzięki temu HUD nie zalewa nas masą opcji, o których działaniu jako zwykły użytkownik nie mamy kompletnie pojęcia. Zamiast tego są one skatalogowane i odpowiednio dawkowane wraz z otwarciem kolejnej zakładki. Według mnie jest to jeden z przyjemniejszych w obsłudze programów, z którymi miałem okazję pracować. W moje gusta szczególnie trafia żywa kolorystyka, dobrze współgrająca z minimalistyczną stylistyką programu.

Razer Welcome

 

Znajdziemy tu wspomniane wyżej wsparcie Chroma Studio, które jest bardzo bogate w rozmaite efekty. Mamy możliwość między innymi stworzyć własne profile z kilkoma warstwami, o odmiennej iluminacji i czasie trwania. Urządzenie można także sparować z zewnętrzną aplikacją tak, by to ona kontrolowała podświetlenie w czasie rzeczywistym. Oczywiście jeśli ktoś nie jest miłośnikiem mieniących się na różne kolory przycisków, istnieje możliwość ustawienia pojedynczej barwy lub całkowitego wyłączenia światła RGB klawiatury dla graczy. 

Bindy

 

Idąc dalej, natrafimy na wspomnianą wyżej możliwość dostosowania progów aktywacji przełączników, we wspomnianym przedziale od 1,5 mm do 3,6 mm. Jest to spory zakres do modyfikacji, który z pewnością powinien zadowolić każdego użytkownika. W oprogramowaniu dla Razer Tartarus Pro uświadczymy również panel sterowania funkcjami klawiszy. Pozwala on przypisać pod dany przełącznik skróty klawiaturowe jak i przyciski z kontrolera do gier. Nie zabrakło także opcji powiązania makr czy komend dla systemu Windows.

Profiles

Istnieje również możliwość stworzenia różnych profili przypisanych pod konkretne gry, tak by nie zmieniać za każdym razem ustawień klawiatury dla graczy w programie Razer Synapse. Z punktu widzenia użytkownika jest to banalnie prosta czynność. Za pomocą jednego kliknięcia tworzymy nowy profil, następnie wedle własnych upodobań przypisujemy funkcje przycisków. Po zakończeniu tego procesu przechodzimy do zakładki “Profiles” i także jednym naciśnięciem  otwieramy kartę z listą zainstalowanych na naszym komputerze gier, gdzie wybieramy, która z nich ma korzystać z nowych ustawień keypada.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Razer Tartarus Pro, czyli bezkonkurencyjnej klawiatury dla graczy

 0