Recenzja Razer Tartarus Pro, czyli bezkonkurencyjnej klawiatury dla graczy

Recenzja Razer Tartarus Pro, czyli bezkonkurencyjnej klawiatury dla graczy

Recenzja Razer Tartarus Pro, czyli bezkonkurencyjnej klawiatury dla graczy

Razer Tartarus to dość nietypowa klawiatura dla graczy, która swoją obecnością na rynku szczyci nas od kilku lat. Mimo upływu czasu jest to nadal urządzenie niszowe, budzące mieszane uczucia wśród społeczności fanów gier komputerowych. Dziś na łamach naszej redakcji mamy okazję przetestować najnowszą odsłonę serii, a mianowicie Razer Tartarus Pro. To bardzo innowacyjny sprzęt, wśród keypadów dla graczy nieposiadający w tym momencie żadnej konkurencji na rynku. Taki stan rzeczy spowodowany jest zastosowaniem autorskich przełączników optyczno-analogowych, które oferują dwustopniowy próg aktywacji, a także możliwość jego modulowania. Nie zapominajmy też o świetnej ergonomii i stylistyce, bazującej na sprawdzonej budowie Tartarus v2. Tylko jakie znaczenie ma to w praktyce i jak dobrze radzą sobie nowe switche Razer? Odpowiedź na to pytanie, jak i wiele innych uzyskacie dzięki zagłębieniu się w dalszą część naszej recenzji.

Razer Tartarus Pro to bardzo innowacyjny sprzęt, który wśród keypadów dla graczy nie ma w tym momencie żadnej konkurencji na rynku

Razeer Tartarus Pro

 

Aktualnie firma Razer jako jedyna oferuje w swoich klawiaturach dla graczy przełączniki optyczno-analogowe. Zastosowanie tej technologii pozwala nam w szerokim zakresie na dostosowanie parametrów klawiszy pod własne preferencje, czego nie jesteśmy w stanie zrobić w przypadku tradycyjnych switchy. Cała konstrukcja przełącznika opiera się na połączeniu sensora wiązki światła podczerwonego oraz elementów mechanicznych, które mają na celu kontrolować natężenie promienia. Tak samo jak w kontrolerach do gier, zmiana siły nacisku jest rejestrowana inaczej, co np. w grach wyścigowych takich, jak Forza czy Need For Speed przełoży się na lżejsze, bądź mocniejsze przyspieszenie pojazdu.

Specyfikacja Razer Tartarus Pro:

  • Programowalne przyciski: 32

  • Jog: 8-kierunkowy z możliwością konwersji na "krzyżak"

  • Przełączniki: Razer optyczno-analogowe (Liniowe)

  • Podświetlenie: RGB ze wsparciem Razer Chroma

  • Wsparcie dla Razer Synapse

  • Waga: 363 gramy 

  • Wymiary: 150 × 200 × 63,5 mm

  • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz

  • Długość kabla: 2,1 m (w oplocie)

  • Cena: ok. 750 zł

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Razer Tartarus Pro, czyli bezkonkurencyjnej klawiatury dla graczy

 0