Podsumowanie
Pomimo kilku marginalnych wad konstrukcyjnych, testowany keypad firmy Razer to solidna konstrukcja, na której działanie nie można w żaden sposób narzekać. Zastosowane tu przełączniki liniowe bardzo dobrze emulują działanie kontrolera do gier w tytułach wyścigowych czy symulatorach jazdy. Ruchy są niezwykle płynne, a przy odpowiednim ustawieniu czułości klawiszy, możemy z łatwością wyczuć "gaz"oraz "hamulec". W grach FPS takich, jak Call of Duty: Modern Warfare kluczowa jest natomiast ilość przycisków i ich układ. Pozwala nam to na swobodne przemieszczanie się po mapie i skuteczne eliminowanie przeciwników w ułamkach sekundy. Ośmielę się stwierdzić, iż korzystanie w tym wypadku z keypada może być nawet wygodniejsze, niż użytkowanie pełnowymiarowej klawiatury. Na pochwałę zasługuje także podpórka z małą poduszką, spełniająca należycie swoją funkcję. Przy dłuższych sesjach w naszych ulubionych tytułach z pewnością zminimalizuje lub zaoszczędzi nam bóle nadgarstka. Dodatkowo tworzy ona stabilny punkt podparcia naszej dłoni. Jeżeli jednak miałbym się do czegoś przyczepić, oczywiście byłby to niestety słabo wykonany scroll o bardzo nieprzyjemnym feelingu, który lekko ociera się o elementy obudowy. Również same keycapy są nieco zbyt cienkie, ale zostały one wykonane z tworzywa PBT, więc nie powinno być problemu z ich pękaniem. Marginalnym niedociągnięciem możemy określić też pojawiające się w pewnych miejscach ostre krawędzie.
Razer Tartarus Pro to solidna konstrukcja, na której działanie nie można w żaden sposób narzekać.
SPC Gear wchodzi na rynek gamingowych myszek z przytupem.
Klawiatura dla graczy Razer Tartarus Pro, w nieco wygórowanej cenie oferuje nam doświadczenie, jakiego nie jest w stanie dostarczyć żaden inny keypad. Jest to na swój sposób sprzęt oryginalny, innowacyjny i niestety także niszowy. To urządzenie uniwersalne, pozwalające na pełną dowolność w konfigurowaniu go, tak by spełnić wszystkie nasze wymagania. Oczywiście nigdy nie zastąpi ono pełnowymiarowej klawiatury, jednak jego elastyczność gra tu kluczową rolę do sukcesu serii Tartarus. Tak samo jak autorskie przełączniki, stanowiące konkurencyjną alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji. Mam nadzieję, że coraz więcej marek przekona się do tego rozwiązania i w przyszłości na rynku peryferii pojawi się znacznie więcej produktów posiadających przyciski optyczno-analogowe. W chwili obecnej jest to produkt godny polecenia, jednak nie jest on idealny, gdyż posiada kilka drobnych niedociągnięć. Do tego dochodzi kwota zakupu Razer Tartarus Pro w wysokości 750 zł, co nie jest wydatkiem na każdy portfel. Wszystko to składa się na finalną ocenę czterech gwiazdek i otrzymane wyróżnienie Rekomendacji.
Razer Tartarus Pro
Ergonomiczny kształt, innowacyjne przełączniki, dobre spasowanie nieślizgające się gumowe stopki, wsparcie dla Razer Chroma oraz Synapse, wyjątkowo dobry kabel, regulowana podpórka z poduszką pod nadgarstek
Ostre krawędzie, wygórowana cena, scroll oraz jego wałek, wszechobecny plastik chociaż dobrej jakości
Cena (na dzień publikacji): 750 zł
Gwarancja: 24 miesiące
Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Razer Tartarus Pro, czyli bezkonkurencyjnej klawiatury dla graczy