SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W - najlepszy w swojej cenie

SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W - najlepszy w swojej cenie

SilentiumPC kilka miesięcy temu wprowadziło na rynek nowe jednostki z flagowej serii FM2 Gold. Co ciekawe szybko wprowadzono dobrą zmianę i zmieniono łożysko w wentylatorze z kulkowego na FDB i jest to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Brak dokuczliwego terkotania, a mimo nieco wyższych obrotów wentylatora, poprawiono nie tylko kulturę pracy, ale również temperatury elektroniki. Ponadto, widzę poprawę w jakości lutowania, jest po prostu dużo lepiej względem testowanego w maju 2016 roku Supremo M2. Supremo FM2 Gold 750 W to najmocniejszy model w historii oferty SilentiumPC. Duża ilość niewykorzystanych złącz okablowania sugeruje, że istnieje możliwość wprowadzenia w przyszłości mocniejszych wariantów Supremo FM2 Gold. Tylko czy to jest potrzebne? Moim zdaniem 750 W jest wartością całkowicie wystarczającą do zasilenia stacji roboczych z najwydajniejszymi procesorami klasy HEDT jak AMD Ryzen 1950X czy Intel Core i9 7900X lub wydajnych maszyn do gier z podkręconymi procesorami klasy i5/i7 czy AMD Ryzen 5/7 i dwoma jednoukładowymi kartami graficznymi pokroju GTX 1080.

SilentiumPC Supremo FM2 750 W wydajny zasilacz o znakomitych parametrach elektronicznych, wysokiej kulturze pracy, dobrej elektronice i solidnej jakości wykonania, a przy tym w konkurencyjnej cenie

SilentiumPC SUpremo FM2 Gold 750 W to przede wszystkim nowa platforma, która oferuje bardzo wysoką stabilność, co potwierdza znakomita regulacja napięć wyjściowych poniżej 1,5% oraz bardzo niskie tętnienia. Ponadto sprawność energetyczna bliska 93%, o średniej wartości 91,64%, pozwoli nam zbudować bardziej energooszczędny komputer, a przy okazji zaoszczędzić kilka złotych w skali roku. Mimo braku półpasywnego trybu układu chłodzenia, testowany zasilacz w ogólnym rozrachunku to bardzo cicha jednostka, po części czego zasługą jest zastosowanie wentylatora z łożyskiem FDB. Niskie temperatury wydmuchiwanego powietrza w połączeniu z wysokiej klasy elektroniką (m.in. wszystkie kondensatory japońskiego producenta Nippon Chemi-Con do 105 °C) powinny zapewnić stabilną i bezawaryjna pracę PSU przez długie lata. Jeżeli dodamy do tego całkowicie modularny system okablowania i bardzo elastyczne taśmowe wiązki kablowe, to nie boję się stwierdzenia, że ten PSU może konkurować z liderami w swojej klasie. Tym bardziej, że Supremo FM2 Gold 750 W zaliczył pozytywnie testy w komorze termicznej w temperaturę otoczenia dochodzącej do 48 °C, oddając deklarowaną moc i oferując prawie taką samą wydajność jak w temperaturze pokojowej. Ponarzekać również trzeba, nadal brak zabezpieczenia termicznego, a duże możliwości przeciążenia nie zawsze są zaletą. Można również poprawić wydajność obwodu 5 Vbs, który oparto o zwykłą diodę prostowniczą, co nie jest zbyt efektywne. Miłym dodatkiem byłaby również materiałowa sakwa lub torba na niewykorzystane okablowanie. Producent udziela nam 5 lat okresu gwarancyjnego w systemie door-to-door, z czego 2 lata otrzymujemy po rejestracji produktu (nie dotyczy firm). 

Reasumując SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W to bardzo ciekawa konstrukcja. Z jednej strony wydajna platforma o znakomitych parametrach elektronicznych, wysokiej kulturze pracy, dobrej elektronice i solidnej jakości wykonania. Z drugiej strony pozostaje kwestia opłacalności zakupu. I tutaj jest miła niespodzianka. Za Supremo FM2 Gold o mocy 750 W zapłacimy ok. 389 zł, natomiast za wersję o mocy 650 W ok. 360 zł. Są to bardzo atrakcyjne ceny i biorę tutaj pod uwagę nie tylko moc jednostki, ale także to, co ona oferuje. Już na papierze wszystko wygląda dobrze, jednak po analizie wnętrza oraz wynikach przeprowadzonych testów trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że Supremo FM2 Gold 750 W to PSU dorównujący parametrom o klasę wyższym zasilaczom. Czy warto go kupić? Wg mnie najnowsza propozycja SilentiumPC zdecydowanie jest bardzo ciekawą konstrukcją i myślę, że warto poważnie rozważyć ten model przy kupnie. Bardzo wysoka sprawność, kultura pracy, taśmowe okablowanie, ładny wygląd, jakość wykonania oraz znakomite parametry elektryczne to najważniejsze zalety. Recenzowany zasilacz oceniam na 4,5 gwiazdki oraz dodaję wyróżnienia rekomendacja, wydajny i kultura pracy.

 

SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W

 

 

 Sprawność bliska 93%, wysoka kultura pracy chłodzenia do 75% mocy, regulacja napięć poniżej 1,5%, niskie tętnienia napięć, jedna mocna szyna +12 V, długie taśmowe okablowanie, japońskie kondensatory na 105 °C, 5 lat gwarancji, działające zabezpieczenia, konkurencyjna cena.

 brak znaczących.

Cena (na dzień publikacji): około 390 zł

Gwarancja: 5 lat door-to-door

Ten produkt zakupisz w:   Logo

 

Sprzęt do testów dostarczył:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W - najlepszy w swojej cenie

 0