Test biznesowego zestawu TP-Link Omada - sieć dla małej i średniej firmy

Test biznesowego zestawu TP-Link Omada - sieć dla małej i średniej firmy

Dotychczas nasze testy sprzętu sieciowego koncertowały się na typowo konsumenckich produktach, tym razem jednak przyszła pora sprawdzić coś o bardziej profesjonalnym zastosowaniu, czyli zestaw od firmy TP-Link z rodziny Omada, który idealnie sprawdzić może się w małej lub średniej firmie. Na potrzeby tego testu otrzymaliśmy od producenta dwa punkty dostępowe EAP225, kontroler Omada Cloud OC200, a także przełącznik Smart JetStream. Jako że mówimy tu o produktach klasy biznesowej, to te nieco różnią się od typowych urządzeń sieciowych, których używamy w domu, pod względem swojej konstrukcji, funkcjonalności, gdzie większy nacisk położony jest na opcje zarządzania czy możliwości, które nierzadko sprostać muszą zastosowaniu w dużych pomieszczeniach.

Zestaw od firmy TP-Link z rodziny Omada idealnie ma się sprawdzić w małej lub średniej firmie.

Test biznesowego zestawu TP-Link Omada

Przed TP-Link niełatwe zadanie, ponieważ firma próbuje wejść w trudny segment, gdzie dużym uznaniem cieszą się takie marki jak UniFi od Ubiquiti. Niemniej jednak przedsiębiorstwo niejednokrotnie udowadniało już, że zna się na tworzeniu sprzętu sieciowego, co potwierdzają choćby nasze testy ich routerów, więc należy mu się pewien kredyt zaufania. Tym bardziej, że biznesowy sprzęt z rodziny Omada nie tylko prezentuje się na papierze naprawdę dobrze, a jak zwykle w przypadku tego producenta, cena także wydaje się być atrakcyjna w porównaniu do oferty rywali. Jak jednak powszechnie wiadomo, liczą się nie tylko osiągi i funkcjonalność, ale także takie aspekty jak łatwość instalacji i konfiguracji, bezpieczeństwo, opcje zarządzania czy stabilność pracy, która w przypadku firm jest niezwykle istotna (choć akurat ten element najtrudniej sprawdzić w przypadku relatywnie krótkiego testu w specyficznych, ograniczonych warunkach).

Każde z urządzeń, które wykorzystaliśmy w testowym zestawie, wymaga osobnego omówienia, a w przypadku punktów dostępowych postaramy się przeprowadzić dogłębne testy wydajnościowe w ramach naszej standardowej metodologii dla tego typu sprzętów. Na początek jednak specyfikacja.

Specyfikacja Omada EAP225:

Specyfikacja Omada Cloud OC200:

Specyfikacja Smart JetStream T1500G-10MPS

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test biznesowego zestawu TP-Link Omada - sieć dla małej i średniej firmy

 0