Test Chillblast Fusion Dynasty. Szybki i nietuzinkowy pecet

Test Chillblast Fusion Dynasty. Szybki i nietuzinkowy pecet

Warunki testu temperatur Chillblast Fusion Dynasty

Odczyty podczas testów peceta Chillblast Fusion Dynasty dokonywałem przy zamkniętej oraz postawionej obok biurka obudowie, a więc w typowym wariancie użytkowania sprzętu. Temperatura w pomieszczeniu wahała się w zakresie 23-24 °C. Do wykonania pomiarów posłużył program HWiNFO64 w wersji 6.29-4215. Test polegał na 15-minutowym obciążeniu programem LinX 0.6.4 i trwającej tyle samo czasu rozgrywce w tytule Wiedźmin 3: Dziki Gon, dla sprawdzenia warunków termicznych odpowiednio procesora oraz karty graficznej. Wartości widniejące na wykresach są najwyższymi spośród zarejestrowanych.

Warunki testu głośności Chillblast Fusion Dynasty

Do testów głośności zestawu komputerowego Chillblast Fusion Dynasty użyłem decybelomierz Voltcraft SL-100 o zakresie pomiarowym 30-130 dBA oraz dokładności ±1,5 dBA. Pomiary były wykonywane w godzinach nocnych, aby poziom tła był jak najniższy. Decybelomierz został umieszczony w odległości 30 cm od obudowy komputera, zaś tło wynosiło 33,5 dBA.

Warunki testu poboru prądu Chillblast Fusion Dynasty

Do sprawdzenia zużycia energii posłużył watomierz Voltcraft Energy Logger 4000F, który charakteryzuje się klasą dokładności na poziomie ±1%, a także przetwornikiem True RMS. Ta ostatnia cecha zapewnia pomiar rzeczywistej wartości skutecznej, czyli faktycznie pobieranej przez urządzenie, a nie średniej podawanej przez tanie mierniki. Napięcie w sieci elektrycznej to oczywiście 230 V, natomiast częstotliwość 50 Hz. Wszelkie wartości na wykresach odnoszą się do kompletnej platformy testowej. Z uwagi na wysoką klasę sprzętu pomiarowego, w obu wypadkach wahania wskazań okazały się niewielkie, nieprzekraczające kilku watów. Dlatego jako odczyt właściwy przyjmuję wartość najczęściej pojawiającą się na wyświetlaczu watomierza.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Chillblast Fusion Dynasty. Szybki i nietuzinkowy pecet

 0