Test Chillblast Fusion Dynasty. Szybki i nietuzinkowy pecet

Test Chillblast Fusion Dynasty. Szybki i nietuzinkowy pecet

Test Chillblast Fusion Dynasty: konkluzje

Samo spojrzenie na specyfikację zestawu Chillblast Fusion Dynasty wystarczy, aby stwierdzić, że jest to bardzo mocna maszyna, toteż świetne wyniki testów wydajnościowych nie powinny być zaskoczeniem. GeForce RTX 2080 SUPER to układ graficzny o dużym zapasie mocy, przez co karty o niego oparte pozwalają na naprawdę swobodną rozgrywkę w rozdzielczościach Full HD oraz 1440p, a rzecz jasna i 4K bez większych trudności wchodzi w grę, po odpowiedniej redukcji szczegółowości oprawy. Natomiast Core i9-10900K to najmocniejszy procesor z linii Comet Lake, który pozwala rozwinąć skrzydła GPU, dzięki czemu dzisiejszy bohater zdołał w trybie 1080p wygrać część testów, pokonując Fusion Pocket Rocket z RTX 2080 Ti, w takowych warunkach do pewnego stopnia blokowanego przez CPU. Poza tym dziesięć rdzeni ze wsparciem HT może się przydać też przy bardziej ambitnych zadaniach niż granie. Ergo jest to pecet, który się sprawdzi w każdych warunkach, bez względu na to, czy stawiamy głównie na jakość grafiki, czy też najważniejsza jest dla nas możliwie wysoka liczba FPS, nawet kosztem wrażeń wizualnych, co przydaje się np. w sieciowych strzelankach. Do warunków termicznych nie mogę się przyczepić, gdyż zarówno procesor, jak i karta graficzna uzyskują dobre temperatury, przy zachowaniu odpowiedniej kultury pracy. Z kolei pobór prądu jest relatywnie wysoki (szczególnie dla CPU), ale siłą rzeczy właśnie tego należało się spodziewać.

Chillblast Fusion Dynasty to wydajny pecet o nietuzinkowym wyglądzie. Jeżeli macie bardzo zasobny portfel i chcecie mieć niepospolity sprzęt, to czemu nie.

Chillblast Fusion Pocket Rocket. R9 3950X i RTX 2080 Ti w obudowie SFF

Dobór komponentów, koszt zakupu i ocena końcowa zestawu

Odnośnie reszty komponentów, na pokładzie mamy porządną płytę główną z solidną sekcją zasilania oraz Wi-Fi 6, wysokiej klasy zasilacz z zapasem mocy, który posłuży nam przez długi czas, w tym po potencjalnych wymianach CPU i/lub GPU w przyszłości, a także wydajny i efektowny cooler AIO z iluminacją LED ARGB oraz wyświetlaczem LED, któremu w razie potrzeby możemy dodatkowo podbić obroty i obniżyć temperaturę procesora, a to może się przydać przy mocniejszym podkręcaniu. Piramidalna obudowa marki AZZA z wyglądu jest skrzynką nietuzinkową i elegancką, a ponadto zapewnia dobrą wentylację podzespołów, aczkolwiek należy pamiętać, że nie ma tu filtrów przeciwkurzowych, tzn. wskazane jest relatywnie częste czyszczenie wnętrza, co nie jest problematyczne, jako że zdjęcie pokrywy to prosta czynność, ale jednak uciążliwe. Jeśli chodzi o pamięć RAM, domyślam się, że zamysł był taki, by nie zabrakło jej także w trakcie wymagających zadań twórczych, przy czym osobiście uważam, że 32 GB byłoby wartością w zupełności wystarczającą i można by to rozwiązać w ten sposób, że dopłata do 64 GB byłaby opcjonalna. Za to dysk M.2 jest pojemny oraz bardzo szybki, niemniej wystarczyłaby tańsza o ok. 500 zł wersja z numerem 510, bo PCIe 4.0 na LGA 1200 i tak nie zadziała. Reasumując, testowany zestaw, jak każdy zresztą, ma swoje wady, co nie zmienia faktu, iż to niezwykle efektowny i wydajny komputer. Jego cena to zawrotne 14800 zł, czyli kwota z jednej strony przerażająca, a z drugiej adekwatna, gdyż tylko ok. 100 zł wyższa od kosztu samych części i systemu operacyjnego. Moja ocena to cztery i pół gwiazdki, plus wyróżnienia design oraz jakość.

Test Chillblast Fusion Pyramid 2080 Super. Szybki i nietuzinkowy pecet

 

Chillblast Fusion Dynasty

Ocena komputera Chillblast Fusion Pyramid 2080 SuperOcena komputera Chillblast Fusion Pyramid 2080 SuperOcena komputera Chillblast Fusion Pyramid 2080 Super

Niezwykle efektowny wygląd (piramidalna obudowa oraz sporo podświetlenia LED), bardzo wysoka wydajność CPU oraz GPU, dobre temperatury i odpowiednia kultura pracy, porządny zasilacz ze sporym zapasem mocy, płyta główna zapewniająca wsparcie wszystkich nowoczesnych standardów (w tym Wi-Fi 802.11 ax), szybki i pojemny podsystem dyskowy, aż 64 GB pamięci RAM (co jednak dla niektórych będzie wartością zbyt dużą), wysoka jakość wykonania (m.in. aranżacja okablowania)

Brak filtrów przeciwkurzowych wymusza częste dbanie o czystość, ze wsparcia PCIe 4.0 przez dysk M.2 NVMe nie skorzystamy, cena może przyprawić o zawał (choć jest uzasadniona)

Cena (na dzień publikacji) : 14800 zł

Gwarancja: 2 lata w systemie door to door (klient nie ponosi żadnych kosztów) + 3 lata rozszerzonej gwarancji (klient płaci za wysyłkę, za części nie, o ile gwarancja producenta wciąż obowiązuje - patrz tabela na pierwszej stronie) oraz dożywotnie wsparcie techniczne (regulamin pod TYM adresem)

* Komputer można nabyć pod TYM adresem

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Test Chillblast Fusion Pyramid 2080 Super. Szybki i nietuzinkowy pecet

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Chillblast Fusion Dynasty. Szybki i nietuzinkowy pecet

 0