Test MSI GV62 7RD - Core i5 7300HQ, GTX 1050 4 GB, dobra cena

Test MSI GV62 7RD - Core i5 7300HQ, GTX 1050 4 GB, dobra cena

MSI GV62 7RD to niedroga konstrukcja oparta o czterordzeniowy procesor Core i5 7300HQ oraz kartę graficzną GeForce GTX 1050 z aż 4 GB pamięci graficznej. W testowanej wersji (GV62 7RD-1890XPL) kosztuje około 3750 zł z Windows 10 Home. Laptop wygląda podobnie jak droższe konstrukcje MSI Gaming, tyle że wykonany jest po prostu z gorszych materiałów. Ekran z matrycą TN można rozpatrywać i jako wadę i jako zaletę. Zatwardziali gracze CS:GO, Overwatch i innych sieciowych strzelanek pewno będą zadowoleni z szybkiej matrycy TN, natomiast zwykli gracze być może powinni skierować swoją uwagę w kierunku modeli z matrycą IPS. Zapewni ona lepsze odwzorowanie kolorów podczas pracy i w grach, ale w przypadku bardzo wybrednych graczy ekran może lekko smużyć i przekłamywać obraz. A jest w czym wybierać, ot chociażby testowany przez nas już Acer Aspire VX5-591G ma właśnie ekran IPS.

Testy wydajności niejako potwierdziły nasze przypuszczenia, konfiguracja oparta o kartę graficzną GeForce GTX 1050 nie jest w stanie zaoferować w pełni komfortowej gry w każdym tytule w wysokich detalach (nie mówiąc już o najwyższych możliwych), w przypadku tych więcej wymagających wskazana jest nawet redukcja do poziomu średniego. W tej sytuacji 4 GB pamięci wideo wydaje się troszkę... zbędne i równie dobrze mogłoby być jej 2 GB. Widać także, jak słabą kartą na tle GTX 1060 jest właśnie GTX 1050, niby tylko jeden szczebel w numeracji - a pod większością względów GTX 1060 to tak naprawdę dwa GTXy 1050. Zresztą nie bez powodu laptopy z GTX 1060 porównywalnej jakości są co najmniej 50% droższe. Kultura pracy była dość dobra, choć trzeba przyznać, że laptop nie jest na tyle energochłonny, by jego akceptowalnie ciche schłodzenie było większym problemem.

Reasumując - czy MSI GV62 7RD jest ciekawą propozycją? Z pewnością dla fanów wyglądu droższych modeli marki tak. Laptop wygląda bardzo podobnie do droższych modeli, jedyna różnica to użyte materiały (tworzywo sztuczne, zamiast aluminium). Klawiatura firmy SteelSeries dalej wygląda bardzo dobrze, podobnie jak w o wiele droższych modelach - tyle że nie ma podświetlenia RGB, a jedynie takie w kolorze czerwonym z trzema poziomami intensywności podświetlenia do wyboru. Kultura pracy jak już wspomnieliśmy stoi na niezłym poziomie. Brakuje nieco SSD, ale brakuje go też renomowanym konkurentom w podobnej cenie. Windows oraz aplikacje z fabrycznego dysku pracują nieco wolno i topornie. Ale tak to już jest w tym segmencie cenowym - zwykle jeśli chce się GeForce GTX 1050 i czterordzeniowy procesor to trzeba wybierać pomiędzy oryginalnym systemem, a fabrycznym nośnikiem SSD. Połączenie obu tych dobrodziejstw winduje już cenę w okolice 4000 zł lub nawet powyżej. Zwykle, bo i od tej reguły są wyjątki takie jak Lenovo Legion Y520-15 czy wspominany wcześniej Acer VX5-591G. Te dwa przykładowe modele w tej samej cenie oferują jednak zarówno dysk SSD jak i licencję na Windows 10 Home. Konkurencja jest więc spora i ostateczny wybór pozostawiamy Wam.

MSI GV62 7RD to ciekawa propozycja do grania dla entuzjastów z ograniczonym portfelem. Praktycznie wszystkie części składowe trzymają poziom charakterystyczny dla marki  - aczkolwiek konkurencja cenowa w tym segmencie jest bardzo duża i wybór akurat tego modelu nie dla każdego musi być najbardziej trafiony.

 

 

MSI GV62 7RD

  dobra opłacalność zakupu jak na laptop z GTX 1050 z 4 GB pamięci graficznej; dobra jakość wykonania (choć to jednak plastik); solidna klawiatura SteelSeries z podświetleniem (choć nie RGB); atrakcyjny wygląd

przeciętny ekran TN (słabe kąty widzenia, przeciętna jasność podświetlenia); przeciętne głośniki; w tej odmianie brak nośnika SSD daje się jednak lekko we znaki (a niektórzy konkurenci w tej cenie go mają)

Cena (na dzień 14.12.2017): około 3750 zł

Gwarancja: 24 miesiące D2D

 

Sprzęt do testu dostarczył:

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test MSI GV62 7RD - Core i5 7300HQ, GTX 1050 4 GB, dobra cena

 0