Test ​​​​​​​Pocophone F1 - czy to prawdziwy zabójca flagowców?

Test ​​​​​​​Pocophone F1 - czy to prawdziwy zabójca flagowców?

Czy Pocophone F1 jest więc smartfonem na miarę topowych flagowców, jak próbuje go kreować część osób? Nie, ale nie zmienia to faktu, że jest to bardzo interesujący produkt, którym naszym zdaniem spełnia pokładane w nim nadzieje. Tak naprawdę otrzymujemy bowiem tańszą alternatywę dla typowych high-endowych modeli, która oferuje wydajność na poziomie najmocniejszych androidowych telefonów, a w pozostałych aspektach przeważnie wypada bardzo dobrze albo przynajmniej lepiej od tego, czego można się spodziewać po modelach za 1500 zł. Oczywiście nie mogło się to odbyć bez pewnych kompromisów i cięć, ale w tym przypadku nie są one wybitnie bolesne. Plastikowa obudowa prezentuje się bowiem bardzo dobrze i ma swoje zalety (wytrzymałość, trwałość, niskie temperatury i łatwość w utrzymaniu w czystości), aparat wypada co najmniej dobrze w swojej klasie, a ekran, mimo iż to nie OLED, jest przyzwoitej jakości (pomimo wpadki z polaryzacją pionową). I jedynymi poważnymi uchybieniami, rozpatrując ten sprzęt jako przedstawiciela średniej półki, zdają się być brak modułu NFC oraz słaba implementacja notcha (choć chętnie zobaczylibyśmy również certyfikat IP68, czyli wodo- i pyłoodporność).

Pocophone F1 traktować trzeba jako tańszą alternatywę dla typowych high-endowych modeli, która oferuje wydajność na poziomie najmocniejszych androidowych telefonów, a w pozostałych aspektach przeważnie wypada bardzo dobrze albo przynajmniej lepiej od tego, czego można się spodziewać po modelach za 1500 zł.

Test ​​​​​​​Pocophone F1 - czy to prawdziwy zabójca flagowców?

Patrząc na stosunek jakości oraz możliwości do ceny Pocophone F1, model ten z miejsca wyrasta na na faworyta wśród telefonów do 1500 zł. Wśród nowych modeli jego jedyną realną konkurencja jest bowiem Honor Play, a oba te urządzenia to świetny wybór dla użytkowników lubujących się w mobilnym graniu (Snapdragon zapewnia rewelacyjne osiągi). Pocophone F1 poza gamingowymi zastosowaniami ma także wiele innych zalet przemawiających za jego wyborem, w tym świetny system skanowania twarzy, błyskawiczny i dokładny czytnik linii papilarnych, przywoływany solidny aparat, głośniki stereo, pojemną baterię gwarantującą długi czas pracy na jednym ładowaniu, solidne wykonanie, szybką pamięć wewnętrzną czy dual-SIM. Tym samym Pocophone F1 zasłużył sobie na 4,5 gwiazdki z naszej 5-gwiazdkowej skali, rekomendację oraz odznaczenie opłacalności i wydajności.

Pocophone F1

​​​​​​​

 solidna jakość wykonania, dobry wyświetlacz, topowa wydajność, dobry aparat, USB Typu C, sprawy czytnik linii papilarnych i system rozpoznawania twarzy, świetny stosunek ceny do wydajności, ładowarka z obsługą szybkiego ładowania w zestawie, wyjście słuchawkowe 3,5 mm, głośniki stereo

 brak wsparcia dla NFC, brak polaryzacji pionowej ekranu, słaba implementacja wcięcia w ekranie, brak wodoszczelności

Cena (na dzień publikacji): 1499 zł

Gwarancja: 2 lata

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ​​​​​​​Pocophone F1 - czy to prawdziwy zabójca flagowców?

 0