vivo X80 Pro - dobry, ładny i drogi. Czy to najlepszy flagowiec na rynku?

vivo X80 Pro - dobry, ładny i drogi. Czy to najlepszy flagowiec na rynku?

vivo X80 Pro - podsumowanie

O jakie to jest dobre! Jeśli dotarliście aż do tego momentu, to z pewnością domyślacie się już, jaka będzie moja ocena vivo X80 Pro, bo w całym tekście trudno znaleźć jakieś poważniejsze zarzuty. Od dawna wiemy, że vivo potrafi robić stylowe smartfony, które pod względem zastosowanych materiałów i jakości wykonania mogą zawstydzić niejednego flagowca, ale za sprawą najnowszego modelu udowodniło, że faktycznie może zagrozić pozycji tych ostatnich, dostarczając urządzenie dopracowane pod każdym względem. vivo X80 Pro najpierw zwraca uwagę swoim wyglądem z charakterystyczną ogromną wyspą aparatów, a także zastosowaniem materiałów najwyższej jakości i ich starannym spasowaniem, a później jest tylko lepiej. Szczególnie że jeden z najważniejszych elementów każdego smartfona jest przy okazji jedną z największych zalet vivo X80 Pro, a mowa oczywiście o ekranie.

Od dawna wiemy, że vivo potrafi robić stylowe smartfony, które pod względem zastosowanych materiałów i jakości wykonania mogą zawstydzić niejednego flagowca, ale za sprawą najnowszego modelu udowodniło, że jest też w stanie dostarczyć urządzenie dopracowane pod każdym względem.

realme GT Neo 3T. Czy ja tego smartfona już nie testowałam?

Otrzymujemy świetny AMOLED ze wszystkimi zaletami tej technologii, odświeżaniem adaptacyjnym w zakresie 1-120 Hz i rozdzielczością WQHD+, od którego trudno oderwać wzrok (a oferuje też najlepszy czytnik linii papilarnych, z jakiego korzystałam). Do tego nie można powiedzieć złego słowa o wydajności, bo połączenie Snapdragon 8 Gen 1 i 12 GB pamięci RAM spisuje się fenomenalnie, podobnie zresztą jak zestaw aparatów - to zdecydowanie mój rynkowy faworyt, jeśli chodzi o ten element, co wynika nie tylko z jakości dostarczanych zdjęć, ale i łatwości ich wykonywania. Aplikacja aparatu jest bardzo czytelna i intuicyjna, aktywność użytkownika ogranicza się do wybrania trybu zdjęć, a magia dzieje się w tle. Oczywiście, można trochę ponarzekać, że urządzenie bez etui jest bardzo śliskie, nie wszyscy lubią nakładkę interfejsu użytkownika FunTouch, procesor nie jest wolny od throttlingu termicznego, a urządzenie lubi się nagrzać podczas bardzo wymagających aktywności, ale w codziennym użytkowaniu rzadko to zauważamy. I może okazać się, że najpoważniejszym problemem vivo będzie… vivo, bo część użytkowników wydając 6000 złotych na telefon może być bardziej skłonna oddać je bardziej znanemu producentowi.
 

vivo X80 Pro

 

vivo X80 Pro - opinia :

 vivo X80 Pro - plusy: 

 • bogate wyposażenie zestawu (z szybką ładowarką, etui i niezłymi słuchawkami)
 • ciekawy design i wykonanie z materiałów najwyższej jakości
 • świetny panel AMOLED z rozdzielczością WQHD+ i adaptacyjnym odświeżaniem 120 Hz
 • jeszcze lepszy czytnik linii papilarnych
 • topowa wydajność ze Snapdragonem 8 Gen 1 i 12 GB pamięci RAM
 • wiodące możliwości fotograficzne
 • szybkie ładowanie 80W, ładowanie bezprzewodowe 50W i ładowanie zwrotne
 • bogate opcje łączności

 vivo X80 Pro - minusy:

 • lubi się nagrzać podczas najbardziej wymagających zadań (szczególnie ramka)
 • procesor boryka się z poważnym throttlingiem, ale nieodczuwalnym w typowym użytkowaniu
 • brak microSD i 3,5 mm jack, choć trudno powiedzieć, czy to wciąż wada, czy już rynkowy standard

 

Cena (na dzień publikacji): 5999 zł (12/256 GB)

Gwarancja: 24 miesiące

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: vivo X80 Pro - dobry, ładny i drogi. Czy to najlepszy flagowiec na rynku?

 0