Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 26. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 26. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Tym razem w naszym materiale omówiliśmy temat globalnej awarii Facebooka, Instagrama oraz WhatsAppa, która wstrząsnęła użytkownikami i powtórzyła się kilkukrotnie w ciągu minionego tygodnia. Sytuacja negatywnie odbiła się na szefie platformy społecznościowej Marku Zuckberbergu, który w parę godzin stracił prawie 7 miliardów dolarów.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Kolejny temat to udostępnienie pierwszych zdjęć procesorów 12. generacji Intel Alder Lake wykonanych w fabryce (wcześniej polegaliśmy na renderach). CPU zadebiutują 28 października 2021 roku podczas wydarzenia Innovation i oczekuje się, że tego samego dnia trafią do sklepów. Te jednak nie będą mogły ich wysyłać do 4 listopada. Architektura układów Niebieskich ma zaoferować przełom w segmencie procesorów dzięki wykorzystaniu technologii hybrydowej Intela z wysokowydajnymi rdzeniami (zwanymi Performance Cores lub P-Cores) i wysokoefektywnymi (nazywane energooszczędnymi rdzeniami lub e-rdzeniami). Nowe plotki z obozu NVIDII sugerują z kolei, że producent może wcale nie wypuścić GeForce RTX 3090 w wersji SUPER tylko pójdzie o krok dalej udostępniając potwora w postaci RTX 3090 Ti.

TSMC postawiło się rządowi Stanów Zjednoczonych, który zażądał ujawnienia wąskich gardeł łańcucha dostaw jednocześnie pozyskując dużo poufnych danych. Amerykanie poprosili m.in. o szczegółów dotyczących wytwarzanych produktów, czasu realizacji, zapasów, a nawet relacji z dostawcami oraz klientami. TSMC, podobnie jak i inni producenci, nie chcą, a nawet nie mogą odpowiedzieć na takie żądanie. Prezes TSMC zlecił analizę rynku, która odkryła, że niektórzy magazynują chipy, powodując wzrost cen. Nie są to bezpośredni klienci firmy, ale raczej pośrednicy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 26. Sprawdź co Cię ominęło

 0