Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 77. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 77. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Intel zaprezentował 13. generację procesorów Core dla komputerów stacjonarnych. Na liście są modele wyposażone w maksymalnie 24 rdzenie i 32 wątki, z częstotliwością zegara osiągającą prędkości aż do 5,8 GHz. Po wprowadzeniu na rynek układów Intel Core oznaczonych literą „K”, w skład rodziny procesorów Core 13. generacji będzie wchodzić 22 chipsetów. Wraz z procesorami Core, Niebiescy wprowadzają nowy chipset Intel 700 Series z funkcjami zwiększającymi wydajność.

Zapraszamy do obejrzenia nowego newsowego podsumowania tygodnia.

Do internetu trafiły wyniki testów kart graficznych Intel Arc A770 oraz A750 w benchmarkach OpenCL i Vulkan. Rezultaty pokazują, że flagowiec Niebieskich oferuje wydajność zbliżoną do GeForce'a RTX 3060. Arc A770 biorący udział w teście to limitowana edycja z 16 GB pamięci GDDR6 i 32 rdzeniami Xe. Nieco słabszy Arc A750 to z kolei jednostka oferująca 8 GB pamięci, również w standardzie GDDR6, oraz 28 jednostek Xe. Arc A770 będzie dostępny w sprzedaży od 12 października w cenie zaczynającej się od 329 USD i należy przyznać, iż jak na układ graficzny tej klasy cena jest atrakcyjna. Tymczasem poznaliśmy nowy harmonogram wydawniczy procesorów AMD, który firma przedstawiła swoim partnerom biznesowym.

Z dokumentu wynika, iż Ryzen Threadripper 5000 zostaną zastąpione pod koniec 2023 roku, chociaż nie ujawniono nazwy nowej generacji (prawdopodobnie jest to nazwa kodowa "Storm Peak"). Co ciekawe, AMD nadal oferować ma starszą serię Ryzen 5000 obok Ryzenów 7000 w tym i w 2023 roku. Aktualizacji w przyszłym roku doczeka się seria Ryzen G-Series. Serwis technologiczny Antyweb.pl zostaje wykupiony przez Interię należącą do Grupy Polsat Plus. Większościowy pakiet udziałów przejmuje serwis informacyjny Interia.pl, natomiast 30% udziałów będzie w rękach dotychczasowych właścicieli serwisu, Grzegorza Marczaka i firmy Haprin. Mamy do czynienia z kolejnym branżowym przejęciem, wcześniej portal Benchmark.pl wykupiła Wirtualna Polska.

CD Projekt ujawnił nowe dane sprzedaży Cyberpunka 2077, który ostatnio przeżywa odrodzenie za sprawą premiery serialu anime na Netflixie i wydania aktualizacji 1.6. Z oficjalnych danych wynika, iż od momentu premiery w grudniu 2020 r. CP 2077 sprzedano w 20 milionach egzemplarzy, licząc wszystkie platformy sprzętowe. Jest to progres względem kwietnia bieżącego roku i sprzedaży na poziomie 18 mln sztuk.

Na koniec wspominamy o konkursie Genesis, w którym do wygrania jest gamingowy monitor iiyama G-Master G2470HSU Red Eagle, myszka Genesis Krypton 750 oraz taśma LED TP-Link. Szczegóły odnośnie tego wydarzenia poznacie na głównym fanpage'u iiyama na Facebooku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 77. Sprawdź co Cię ominęło

 0