Mining kryptowalut - część 4/4 - rozwój kopalni

Mining kryptowalut - część 4/4 - rozwój kopalni

Oddaję w Wasze ręce, Drodzy Czytelnicy, czwartą i ostatnią część z serii poświęconej kopaniu kryptowalut. W pierwszym artykule starałem się opisać sytuację panującą na rynku komponentów PC i jej powiązanie z kryptowalutami, następne dwa traktowały o technicznych szczegółach samego przedsięwzięcia – co kopać, przy użyciu jakiego sprzętu i jak zoptymalizować zyski przy jednoczesnej redukcji kosztów. Czas wrócić do części opisowej i podjąć zawieszone dywagacje na temat tego, w jaki sposób podejść do kopania. Punktem wyjścia będą tutaj dwa stwierdzenia, które starałem się dobitnie przekazać w poprzednich odsłonach. Jedno to rekapitulacja faktu, że mining to biznes, który sam w sobie jest mocno kapitałochłonny i należy postępować ostrożnie z racji nieprzewidywalności rynku; drugie, wyrażone w słowach „Mining is not dead!” niejako przekornie do popularnego poglądu, podsumowuje fakt, że blockchain staje się technologią powszechnie akceptowaną, a proces generowania nowych tokenów/monet jest, i będzie, istotną częścią całego ekosystemu. Koniunkcja tych dwóch zdań niesie ze sobą możliwość wejścia na rynek w momencie, w którym nie jest on jeszcze zdominowany przez wielkich graczy, i uszczknięcie z niego czegoś dla siebie. Czy aby jednak na pewno?

... blockchain staje się technologią powszechnie akceptowaną, a proces generowania nowych tokenów/monet jest, i będzie, istotną częścią całego ekosystemu

Inny rodzaj koparki - szafa rack wyposażona w 5 macierzy dyskowych na 24 dyski przystosowana do kopania BURST - 240 TB powierzchni dyskowej udostępnione do użycia w sieci (źródło: bitcointalk.org) 

Rozpocznę od tego, jak zacząć, z czym wiąże się wejście do gry w tym momencie i jakie kroki przedsięwziąć, aby skutecznie zainicjować swoją przygodę z kryptowalutami. Na następnych stronach rozwinę temat ekspansji i wynikających z tego tytułu konsekwencji, takich jak kontrolowanie kosztów czy legalizacja działalności, by zakończyć temat pewnymi przewidywaniami na najbliższe miesiące. Jednocześnie przypominam, że jesteśmy na portalu technologicznym i z tego powodu pozwolę sobie ponownie, jak w poprzednich częściach, umyć ręce od strategii inwestycyjnych i spekulacji, a skoncentrować się na tym, jak zbudować data center wyspecjalizowane w obliczeniach GPU.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mining kryptowalut - część 4/4 - rozwój kopalni

 0