Kamery TP-Link Tapo, czyli jak zainstalować prosty i tani monitoring w domu

Kamery TP-Link Tapo, czyli jak zainstalować prosty i tani monitoring w domu

Kamery TP-Link Tapo, czyli jak zainstalować prosty i tani monitoring w domu

Jeszcze nie tak dawno sprzęt do monitoringu kojarzył nam się raczej z drogimi profesjonalnymi kamerami (głównie przemysłowymi), do instalacji i obsługi których potrzeba specjalistycznej wiedzy. Tymczasem obecnie na rynku znaleźć można już naprawdę sporo tanich i bardzo łatwych w obsłudze kamerek, które idealnie sprawdzą się do domowego użytku, nawet przez największych laików. Dla przykładu, firma TP-Link posiada w swojej ofercie kilka tego typu urządzeń, zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Mowa tu o kamerach z rodziny Tapo, które nie dość, że nie zrujnują naszego domowego budżetu, to producent podkreśla ich bardzo intuicyjną obsługę za pomocą mobilnej aplikacji i szeroki wachlarz funkcjonalności. TP-Link dostarczył nam wszystkie trzy modele Tapo, czyli zewnętrzny C310 oraz wewnętrzne C200 i C100, postanowiliśmy więc stworzyć na ich bazie poradnik, jak wykorzystać tego typu sprzęt we własnym domu, przedstawiając Wam nieco bliżej jego możliwości w zakresie bezpieczeństwa, ale także funkcji, które ułatwić mogą Wam codzienne życie.

Domowy monitoring jeszcze nigdy nie był tak przystępny cenowo, więc zwiększenie bezpieczeństwa w domu za jego pomocą nie jest już luksusem...

Czemu w ogóle warto zainteresować się tematem? Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy na wstępie, domowy monitoring jeszcze nigdy nie był tak przystępny cenowo, więc zwiększenie bezpieczeństwa w domu za jego pomocą nie jest już luksusem, na który pozwolić mogą sobie jedynie ci z grubszym portfelem. Po drugie, warto zadbać o to szczególnie teraz, kiedy wielu z nas pracuje z domu, co nierzadko wiązało się z dokupieniem wartościowego sprzętu do pracy/nauki, który może być łatwym łupem dla złodziei. Po trzecie zaś, jak będziecie mogli się przekonać z tego artykuły, tego typu kamerki potrafią być naprawdę przydatne w codziennym życiu, czy to w czasie opieki nad małym dzieckiem, kontroli nad domownikami (w tym zwierzętami) czy komunikacji z innymi bez konieczności bezpośredniego kontaktu (np. kurierem czy dostawcą jedzenia), co w dobie pandemii koronawirusa jest również bardzo wskazane. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kamery TP-Link Tapo, czyli jak zainstalować prosty i tani monitoring w domu

 0