Glorious Model I - test nowego pogromcy myszek Logitech G502 i Razer Basilisk?

Glorious Model I - test nowego pogromcy myszek Logitech G502 i Razer Basilisk?

Glorious to prężnie rozwijająca się marka, która w bardzo szybkim tempie urosła z miana niszowego producenta peryferiów dla graczy do poziomu jednego z większych graczy na rynku komputerowym. W swojej ofercie producent ten ma między innymi klawiatury i komponenty do ich rozbudowy oraz modyfikacji jak na przykład przełączniki Glorious Panda, przewody typu coil, keycapy, smar itp. Oprócz tego Glorious w swojej kolekcji posiada pokaźną ofertę podkładek i myszek przewodowych takich jak na przykład testowana przeze mnie Glorious Model D czy bezprzewodowych pokoju Model O Wireless. W ostatnim czasie, swoich sił producent próbuje także w GroupBuy (Formie nieco podobnej do tej znanej z kickstartera. Firma najpierw, przez określony czas gromadzi środki od zainteresowanych kupnem klientów, a dopiero później przystępuje do produkcji i realizacji zamówień.) - w tej formie sprzedawała ona chociażby limitowaną, różową edycję swoich myszek Model O/O-. Natomiast obecnie (w momencie pisania tego artykułu) prowadzony jest GroupBuy na zupełnie nowe myszy z serii Model O Pro.

Model I ważąc zaledwie 69 gramów należy do kategorii myszy ultralekkich, co przy sporych gabarytach robi niemałe wrażenie.

url Recenzja Endgame Gear XM1R - czyżby nowy wyznacznik jakości?

Dziś również przyjrzymy się nowej myszce Gloriousa, nie będzie to jednak Model O Pro, który miejmy nadzieję, kiedyś pojawi się w regularnej sprzedaży, a Glorious Model I. Czyli coś dla fanów sporych, asymetrycznych gryzoni z dużą ilością przycisków takich jak Logitech G502 czy Razer Basilisk. Zgodnie z obecnymi trendami, wyznaczanymi właśnie między innymi przez markę Glorious oraz w przeciwieństwie do wymienionych wyżej konkurentek, Model I należy do kategorii myszy ultralekkich, co przy sporych gabarytach robi niemałe wrażenie. Ponadto mysz oferuje także możliwość personalizacji poprzez wymianę magnetycznych nakładek na przyciski boczne. Zaś wnętrze Model I składa się z topowych podzespołów jak sensor Glorious BAMF (odpowiednik PMW3370) oraz produkowane na specjalne zamówienie przez firmę Kailh przełączniki Glorious Switches bazujące na znanej, sprawdzonej i uwielbianej przez użytkowników konstrukcji mikrostyków Kailh GM 8.0. Zatem na papierze Glorious Model I prezentuje się naprawdę nieźle, jednak to jak wypadnie on w praktyce, okaże się dopiero po wykonaniu stosownych testów. Dlatego nie przedłużając, zapraszam was do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją tego gryzonia.

Specyfikacja Glorious PC Gaming Race Model D

 • Sensor: BAMF (bazujący na PixArt PMW3370)
 • Przełączniki: Glorious Switches o żywotności 80 milionów kliknięć (produkowane przez Kailh i bazujące na Kailh GM 8.0)
 • Przyciski: 9
 • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
 • Przewód: 2 m (w oplocie, typu "sznurówka")
 • Podświetlenie: RGB
 • Zewnętrzny sterownik: Posiada
 • Rozdzielczość sensora: 100-19 000 DPI
 • Waga: 69 g (wartości bez uwzględnienia przewodu, ± 1 g)
 • Ślizgacze: teflonowe (czyste PTFE)
 • LOD: Konfigurowalny w zakresie od 1 do 2 mm
 • Wymiary: 128 × 74 × 42 mm
 • Cena: 329 zł
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Glorious Model I - test nowego pogromcy myszek Logitech G502 i Razer Basilisk?

 0