iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle - test 32-calowego monitora QHD 165 Hz. Rozmiar ma znaczenie?

iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle - test 32-calowego monitora QHD 165 Hz. Rozmiar ma znaczenie?

iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle - podsumowanie

Czy iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle sprostała naszym oczekiwaniom? W przeważającej mierze tak, ponieważ w zakresie dedykowanych mu zastosowań jest to bardzo kompetentny monitor i choć można się tu przyczepić do paru kwestii, to jednak w ostatecznym rozrachunku zasługuje na wysoką ocenę. Zacznijmy od jakości wykonania, której trudno cokolwiek zarzucić, podobnie jak designowi, który może nie jest widowiskowy, ale ten minimalizm może się podobać, a wąskie ramki wokół ekranu nadają całości nowoczesnego charakteru. Ergonomia stoi na najwyższym poziomie, podstawa pozwala na swobodną regulację praktycznie w każdym w zakresie, włącznie z obsługą piwotu. Docenić trzeba także pilot dodawany do zestawu, który znacznie przyspiesza i ułatwia obsługę OSD - to bardzo praktyczny, a rzadko spotykany dodatek. Także jakość fabrycznej kalibracji wyświetlacza pozytywnie zaskakuje (tę można dodatkowo poprawić), choć szkoda, że poza sRGB pokrycie popularnych gamutów wypada przeciętnie, więc graficy będą kręcić nosem, ale nie jest to przecież produkt skierowany do profesjonalistów. 

Czy iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle sprostała naszym oczekiwaniom? W przeważającej mierze tak...

iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle - test 32-calowego monitora QHD 165 Hz. Rozmiar ma znaczenie?

Do plusów zaliczyć trzeba także niewątpliwie szerokie kąty widzenia (standard w przypadku matryc IPS). To jest naprawdę równomierne, jak na tak duży ekran, a backlight bleeding nie daje się praktycznie w ogóle we znaki (IPS Glow również nie jest tak dokuczliwy). Jakość dźwięku z głośników również wypada ponadprzeciętnie, choć nie oczekujcie cudów. Co jednak najważniejsze, monitor zapewnia satysfakcjonujące wrażenia podczas samego grania. Co prawda nie jest to najszybszy panel, z jakim mieliśmy do czynienia, nawet biorąc pod uwagę tylko matryce IPS, ale nie jest to przecież produkt skierowany do fanów CS:GO i innych e-sportowych shooterów (ci wybierają znacznie mniejsze ekrany), ale sprzęt dla osób lubujących się raczej w bardziej singlowej rozgrywce, gdzie liczy się przede wszystkim jakość oprawy graficznej, którą podziwiamy na dużym ekranie. Co więcej, smużenia możemy się praktycznie całkowicie pozbyć, stosując dopalacz i przede wszystkim strobing (MBR), choć ten wiąże się ze spadkiem jakości i powidokami (w zamian otrzymujemy bardzo ostry obraz w dynamicznych scenach). Koniec końców, mając na uwadze atrakcyjną cenę tego monitora (1999 zł), wystawiamy mu ocenę 4/5 gwiazdek i odznaczenie opłacalności. Jeśli więc szukacie podobnego sprzętu, warto zainteresować się G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle.

iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle

iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle - opinia

 iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle - plusy:

 • Jakość wykonania
 • Minimalistyczny design
 • Ergonomia
 • Hub 4x USB 3.0
 • Duża przestrzeń robocza
 • Pilot w zestawie
 • Fabryczna kalibracja
 • Głośniki

 iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle - plusy:

 • Zastosowany panel IPS mógłby być nieco szybszy
 • Powidoki w trybie strobingu
 • Przeciętnej szerokości gamut
 • HDR tylko w teorii

 

Cena (na dzień publikacji): 1999 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master GB3271QSU-B1 Red Eagle - test 32-calowego monitora QHD 165 Hz. Rozmiar ma znaczenie?

 0