iiyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle - test ultrapanoramicznego monitora VA dla graczy (QHD 144 Hz)

iiyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle - test ultrapanoramicznego monitora VA dla graczy (QHD 144 Hz)

Iiyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle - Podsumowanie

G-Master GB3466WQSU Red Eagle to pod wieloma względami monitor bardzo podobny do recenzowanego przez nas kilka miesięcy temu modelu G-Master GB3461WQSU Red Eagle (nie bez przyczyny ich nazwa różni się jedynie jedną cyfrą). Niemniej postawienie na zgoła odmienną matrycę sprawiło, że mamy do czynienia z wyraźnie różniącymi się produktami. Technologia VA ma oczywiście swoje wady i pod pewnymi względami ustępuje IPS (czas reakcji, kąty widzenia, kolory), ale ma też swoje przewagi, które GB3466WQSU skrzętnie wykorzystuje. Mowa tu choćby o głębokiej czerni i wysokim kontraście. Do tego dochodzi zakrzywiona konstrukcja, która przy tak długiej przekątnej w proporcjach 21:9 ma swoje uzasadnienie i realnie poprawia doznania z użytkowania. Monitor pochwalić trzeba też za jakość wykonania, a cieszy również fakt, że iiyama w końcu postawiła na obsługę OSD za pomocą dżojstika.

G-Master GB3466WQSU Red Eagle kosztuje 2299 zł i jest to jeden z tańszych tego typu monitorów na rynku, więc można mu wybaczyć pewne niedoskonałości.

Monitor pochwalić trzeba również za szerokie pokrycie popularnych standardów przestrzeni kolorów, wysoki kontrast i maksymalną jasność. Z drugiej strony jednak domyślna temperatura bieli jest wyraźnie za wysoka, a średni błąd Delta E mógłby być nieco niższy. Minimalna jasność także może stanowić problem dla niektórych osób (jest zbyt wysoka). Nie jest to jednak monitor dla grafików, ale dla graczy, dla których kwestie te mają raczej drugorzędne znaczenie. Jeśli zaś chodzi o gaming, to input lag wypada przyzwoicie, a odwzorowanie ruchomych obrazów jest typowe dla matryc VA, więc trzeba przygotować się na widoczne smużenie. Tu pomóc można sobie za pomocą funkcji overdrive albo stroboskopowego podświetlenia, które potrafią skutecznie poprawić czas reakcji, choć oba rozwiązania mają też swoje wady. G-Master GB3466WQSU Red Eagle kosztuje 2299 zł i jest to jeden z tańszych tego typu monitorów na rynku, więc można mu wybaczyć pewne niedoskonałości, tym bardziej, że w ostatecznym rozrachunku jest to naprawdę solidna propozycja. Oczywiście model IPS GB3461WQSU jest o 100 zł tańszy, ale wybór tak naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji odnośnie matrycy czy prostej lub zakrzywionej konstrukcji. GB3466WQSU otrzymuje więc od nas 4/5 gwiazdek.  

Iiyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle

 Kontrastowa matryca VA UWQHD o odświeżaniu 144 Hz, niski input lag, dżojstik, FreeSync Premium Pro (z LFC), solidne wykonanie, hub USB 3.0, ekran 21:9 bardzo dobrze sprawdza się wielozadaniowości, szerokie pokrycie popularnych standardów kolorów, dobrze zrealizowany tryb stroboskopowy, ergonomia podstawy, cena.

 Domyślnie zbyt chłodna temperatura barwowa, problemy z jednorodnością podświetlenia, dość wysoka minimalna jasność, OSD wciąż mało intuicyjne, HDR tylko w teorii, odwzorowanie kolorów (wysoki błąd Delta E). 

Cena (na dzień publikacji): 2299 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle - test ultrapanoramicznego monitora VA dla graczy (QHD 144 Hz)

 0