MSI Optix MAG274QRF-QD - test superszybkiego monitora IPS QHD 165 Hz dla wymagających graczy

MSI Optix MAG274QRF-QD - test superszybkiego monitora IPS QHD 165 Hz dla wymagających graczy

MSI Optix MAG274QRF-QD - Podsumowanie

Jak zaznaczyliśmy na wstępie, MSI Optix MAG274QRF-QD nie należy do tanich, ale teraz, kiedy jesteśmy już po dogłębnych testach tego monitora, możemy stwierdzić, że ma to swoje uzasadnienie. O ile wykonanie, design i ergonomia raczej nie odbiegają od standardów, jakich można oczekiwać po monitorze z tej półki cenowej, tak już pozostałe elementy przeważnie pozytywnie wyróżniają się na tle konkurentów. Menu ekranowe stosowane przez MSI jest naprawdę przyjemne w obsłudze i intuicyjne, a do tego mamy mnogość opcji i szeroki zakres regulacji. Zastosowana tu matryca IPS zachwyca poziomem pokrycia popularnych gamutów z sRGB i DCI P3 na czele. Co prawda fabryczna kalibracja pozostawia sporo do życzenia i widać, że producent postawił na mocno rozrywkowy styl z wyraźnie przesyconymi barwami, co zapewne wielu osobom przypadnie do gustu, ale osoby szukające bardziej wiernego rzeczywistości odwzorowania kolorów ucieszą się, że monitor jest bardzo podatny na kalibrację i po takim zabiegu nada się nawet do pracy z grafiką.

Optix MAG274QRF-QD wypada rewelacyjnie w grach, a to za sprawą superszybkiej matrycy Rapid IPS.

Kąty widzenia, jak przystało na IPS, są świetne, a bardzo dobrze wypada też jakość podświetlenia, choć oczywiście trzeba mieć świadomość pewnych wad związanych z zastosowanym tu typem matrycy (srebrzenie, IPS Glow). Co jednak najważniejsze, Optix MAG274QRF-QD wypada rewelacyjnie w grach, a to za sprawą superszybkiej matrycy Rapid IPS. Połączenie szybkiego czasu reakcji z odświeżaniem na poziomie 165 Hz i technologią Adaptive-Sync daje efekty, które zadowolić powinny najbardziej wymagających graczy, którzy nie mogą znieść smużenia, problemów z ostrością obrazu w ruchu czy braku płynności. Jeśli mielibyśmy się tu czegoś czepiać, to na pewno braku wbudowanych głośników, przeciętnego HDR i braku wbudowanego trybu sRGB, który przy potencjale tego monitora byłby wskazany. Mimo tego MSI Optix MAG274QRF-QD otrzymuje od nas ocenę 4,5/5 gwiazdki i rekomendację.  

MSI Optix MAG274QRF-QD

 Jakość wykonania, ergonomia podstawy, bardzo szerokie pokrycie popularnych gamutów, kąty widzenia, niezwykle szybka matryca Rapid IPS (świetne odwzorowanie ruchu), QHD + 165 Hz, Adaptice-Sync, tryb stroboskopowego podświetlenia, dżojstik do obsługi OSD, aplikacja do OSD.

 Brak głośników, teoretyczna obsługa HDR, brak wbudowanego trybu sRGB, przesycone kolory (na fabrycznych ustawieniach). 

Cena (na dzień publikacji): od 2499zł

Gwarancja: 36 miesięcy

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczyło:

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Optix MAG274QRF-QD - test superszybkiego monitora IPS QHD 165 Hz dla wymagających graczy

 0