Shuttle SH370R8 - test barebone w połączeniu z Core i9-9900K oraz RTX 2080

Shuttle SH370R8 - test barebone w połączeniu z Core i9-9900K oraz RTX 2080

Test Shuttle SH370R8

Jeżeli pomyślimy o wydajnym zestawie komputerowym do zastosowań rozrywkowych, najczęściej przed oczami będziemy mieć sporych rozmiarów skrzynkę z odpowiednio mocnymi komponentami znajdującymi się wewnątrz oraz rozbudowanym systemem chłodzenia podzespołów. Tak jednak wcale nie musi być, czego dowodem jest główny bohater niniejszego testu, którym jest Shuttle SH370R8. Rzeczony sprzęt to kompaktowa obudowa, a będąc w pełni precyzyjnym, de facto jest to barebone, co oznacza, że na pokładzie znajdują się również fabrycznie zamontowana płyta główna, wraz z dedykowanym rozwiązaniem chłodzącym procesor, oraz zasilacz. Innymi słowy, w środku producent umieścił wszystko to, co jest potrzebne jako podstawa budowanego zestawu, ale bez ograniczania swobody wyboru, tzn. nabywca sam musi zdecydować, jak szybki procesor oraz kartę graficzną zechce zainstalować, czy też jaka pojemność pamięci operacyjnej oraz dyskowej będzie dla niego odpowiednia. Pozostaje jedynie pytanie, jak dużo mocy można tak naprawdę upakować w tak niewielkiej skrzynce, bowiem mówimy o obudowie, której wysokość to zaledwie 19 cm, będąc niewiele mniejszą od szerokości (21,5 cm), zaś długość została dopasowana tak, aby wewnątrz dało się umieścić karty graficzne długie na 28 cm. Niewątpliwie zapowiada się interesująco - tym bardziej, że w tej kategorii wagowej chociażby chłodzenie komponentów to sprawa wcale niełatwa.

Shuttle SH370R8 to malutka obudowa typu barebone, w której można zamontować naprawdę mocne podzespoły. Sprawdźmy, jak taki zestaw radzi sobie w praktyce.

Shuttle SH370R8 - test barebone w połączeniu z Core i9-9900K oraz RTX 2080

 Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC - test gotowego PC dla graczy

Co zostało zamontowane w obudowie

Przechodząc już do konkretów, testowaną Shuttle SH370R8 otrzymałem w nie byle jakim wydaniu, gdyż w komplecie z naprawdę mocnymi częściami. Zaczynając od procesora, w sockecie znalazł się najmocniejszy obecnie model dostępny w ofercie firmy Intel, czyli Core i9-9900K. Ta ośmiordzeniowa i szesnastowątkowa jednostka, której zegar potrafi rozpędzić się nawet do okrągłych 5 GHz, z pewnością będzie stanowić spore wyzwanie dla coolera CPU. A i w temacie karty graficznej bynajmniej wcale nie jest mniej na bogato, gdyż mowa o układzie NVIDIA GeForce RTX 2080, czyli jeszcze do niedawna drugim pod względem osiągów w ofercie zielonego przedsiębiorstwa. Naturalnie akcelerator z turbiną to najlepszy możliwy wybór dla tak kompaktowego peceta, toteż postawiono na model Jet od firmy INNO3D. Wymienioną dwójkę uzupełnia 16 GB pamięci DDR4 o szybkości 2666 MHz (szybszych modułów i tak nie ma sensu montować, z uwagi na chipset H370, który je spowolni do tej właśnie wartości). Natomiast podsystem dyskowy składa się z nośnika typu M.2 NVMe, którym jest Samsung 970 EVO Plus o pojemności 250 GB, oraz przeznaczonego na magazyn 2 TB talerzowca Seagate BarraCuda. Naturalnie testowany barebone zapewnia pełną swobodę odnośnie tego, na jakie komponenty się zdecydujemy, ale uważam, że taki zestaw doskonale pokaże, jakie kombinacje można uskuteczniać, biorąc za podstawę właśnie tę obudowę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Shuttle SH370R8 - test barebone w połączeniu z Core i9-9900K oraz RTX 2080

 0