Test AOC Q3279VWF - 32 cale, 1440p, 75 Hz i FreeSync za 799 zł!

Test AOC Q3279VWF - 32 cale, 1440p, 75 Hz i FreeSync za 799 zł!

AOC Q3279VWF to, moim zdaniem, jedna z największych monitorowych niespodzianek w ostatnim czasie. Już zestawiając cenę tego urządzenia z jego deklarowanymi parametrami, nietrudno o sceptycyzm, a dorzucając do układanki zagadkowego dostawcę matrycy, firmę PANDA, można nabawić się prawdziwej podejrzliwości. Tymczasem producent dostarcza bardzo kompetentnego 31,5-calowca, o zaskakująco dobrej reprodukcji barw i wysokim kontraście. Owszem, patrząc wyłącznie pod kątem szybkości matrycy, nawet w tej cenie znajdziemy lepsze propozycje, chociażby iiyamę G2530HSU Black Hawk, ale tutaj mamy do czynienia ze sprzętem zdecydowanie bardziej uniwersalnym. Propozycja marki AOC, dzięki dużej przekątnej i wysokiemu kontrastowi statycznemu, gwarantuje bardzo dobrą immersję doświadczeń. Bez względu na to, czy oglądamy film, czy może gramy w jakąś grę. Wprawdzie ostrość obrazu w ruchu jest raczej umiarkowana, ale nie każdemu, a zwłaszcza grającym z użyciem kontrolera posiadaczom konsol, będzie to przeszkadzać.

31,5 cala, rozdzielczość 1440p, niezła jakość obrazu - to się dzieje naprawdę, i faktycznie kosztuje symboliczne 799 złotych! Szczerze polecam.

Test AOC Q3279VWF

W kwestii łączności ze źródłem ciężko narzekać. Liczba złącz, szczególnie jak na ten przedział cenowy, jest imponująca. Przypomnijmy, są to: D-Sub, DisplayPort 1.2, DVI-DL oraz HDMI 1.4. Gorzej jest z wykonaniem i ergonomią, bo po prostu widać, że AOC Q3279VWF jest wyświetlaczem klasy ekonomicznej. Plastiki nie powalają jakością, błyszczące obramowanie w połączeniu z połyskliwą matrycą potrafią być utrapieniem w słoneczne dni, a możliwości regulacji podstawy są niemal zerowe. Monitor nie ma też głośników ani koncentratora USB. Tylko czy w tej klasie cenowej można wszystko to zaliczyć na poczet wad? W mojej opinii, niekoniecznie. No dobrze, brak otworów VESA to już ewidentna gafa, ale poza tym całość prezentuje się naprawdę kusząco. Zaryzykuję stwierdzenie, że poszukując obecnie dużego monitora multimedialnego, w cenie do tysiąca złotych, nie znajdziemy lepszej propozycji. Z tego względu pozwalam sobie na wystawienie monitorowi AOC Q3279VWF maksymalnej możliwej oceny, z wyróżnieniami Opłacalność i Rekomendacja. Gorąco polecam!

 

AOC Q3279VWF

Ocena ITH: 5 Opłacalność Rekomendacja

Plusy Rozdzielczość WQHD i przekątna 31,5 cala w cenie 799 zł, sumarycznie dobra jakość wyświetlanego obrazu, przyjazne dla wzroku podświetlenie, szeroki wybór złącz obrazu, niskie opóźnienie, odświeżanie równe 75 Hz...

Minusy ...choć okupione smużeniem, prymitywna podstawa, brak VESA, błyszczący ekran.

Cena (na dzień 19.01.2018): 799 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczył:

AOC

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test AOC Q3279VWF - 32 cale, 1440p, 75 Hz i FreeSync za 799 zł!

 0