Test iiyama G-Master GB2560HSU Red Eagle – Przystępne cenowo 144 Hz

Test iiyama G-Master GB2560HSU Red Eagle – Przystępne cenowo 144 Hz

Input lag to prawdopodobnie najważniejszy parametr z punktu widzenia gracza, ponieważ określa on czas, jaki upływa od momentu wydania polecenia do momentu ukazania się efektu na ekranie.

Dotychczas do pomiaru opóźnienia wykorzystywałem metodę fotograficzną, polegającą na zestawieniu testowanego monitora z hi-endowym panelem Acer Predator XB271HU, cechującym się minimalnym opóźnieniem. Technika ta spotyka się jednak coraz częściej ze skądinąd słuszną krytyką, ponieważ pojedyncze badanie zwraca tylko różnicę pomiędzy dwoma konkretnymi monitorami, nie globalnie porównywalny rezultat zdatny do przedstawienia w formie wykresu.

Zadecydowałem więc o zmianie procedury na bardziej obrazową. Kamera rejestruje obraz z częstotliwością 240 kl./s, co daje ok. 4 ms na klatkę. W tym czasie zwalniam przycisk myszy, powodując rozjaśnienie widocznego na ekranie baneru i wypuszczenie przytrzymywanego przyciskiem papierka. Przywiązanie do interwałów wyklucza dokładny pomiar, ale pozwala oszacować wartość przybliżoną.

Wszystko doskonale obrazuje widoczna poniżej animacja.

Test Lenovo Y27g – Zakrzywiony VA z NVIDIA G-SYNC w zachęcającej cenie

Film poglądowy

We wszystkich przeprowadzonych próbach G-Master GB2560HSU Red Eagle odnotował opóźnienie równe 4 ms, za wyjątkiem dosłownie jednostkowego przypadku, kiedy to pojawił się odczyt 8 ms. Jak wiadomo, budżet na ramkę w monitorze 144 Hz wynosi 6,9 ms. Siłą rzeczy testowany monitor plasuje się w czołówce redakcyjnego rankingu, a gracze, również ci skupieni na maksymalizacji swych osiągnięć w rozgrywkach sieciowych, nie powinni mieć żadnych powodów do narzekań na jakiekolwiek odczuwalne opóźnienia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test iiyama G-Master GB2560HSU Red Eagle – Przystępne cenowo 144 Hz

 0