Test laptopa Gigabyte AORUS 15P XC. Na co naprawdę stać mobilną wersję GeForce'a RTX 3070?

Test laptopa Gigabyte AORUS 15P XC. Na co naprawdę stać mobilną wersję GeForce'a RTX 3070?

Test laptopa Gigabyte AORUS 15P XC. Na co naprawdę stać mobilną wersję GeForce'a RTX 3070?

Dotychczas nie mieliśmy jeszcze okazji testować laptopów firmy Gigabyte, pomimo że ten popularny tajwański producent posiada je w swojej ofercie od kilku lat. Wynika to z faktu, że dopiero w tym roku zdecydował się on na wprowadzenie swoich gamingowych notebooków do naszego kraju, wraz z pojawieniem się nowych modeli wyposażonych w karty graficzne GeForce z serii RTX 30. Tym samym w nasze ręce trafił high-endowy AORUS 15P (wariant XC) i nadarzyła się idealna okazja, by sprawdzić, jak Gigabyte wypada na tle bardziej doświadczonych rywali. Byliśmy jednak dobrej myśli, ponieważ firma świetnie radzi sobie na rynku monitorów, na którym również ma stosunkowo krótki staż, a do tego już wcześniej docierały do nas bardzo dobre opinie od zachodnich recenzentów. Mimo wszystko, laptopy to dość skomplikowany sprzęt, na którym relatywnie łatwo można się wyłożyć, więc z ciekawością przystępujemy do testów i recenzowania modelu AORUS 15P. 

W nasze ręce trafił high-endowy AORUS 15P (wariant XC) i nadarzyła się idealna okazja, by sprawdzić, jak Gigabyte radzi sobie w segmencie laptopów.

Gigabyte AORUS 15P XC to 15,6-calowy notebook z panelem IPS Full HD o wysokim odświeżaniu 240 Hz. Co więcej, producent chwali się certyfikatem X-Rite Pantone i indywidualną fabryczną kalibracją każdej matrycy. Pod maską testowanego przez nas wariantu znajdują się 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7-10870H oraz karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3070, co powinno przełożyć się na naprawdę wysoką wydajność w grach, włącznie z obsługą ray tracingu. Do tego recenzowana konfiguracja pochwalić może się aż 32 GB pamięci RAM DDR4, tym samym komputer może śmiało posłużyć nie tylko za sprzęt do gier, ale także mobilna stacja robocza. Szczególnie że producentowi udało się stworzyć całkiem kompaktową konstrukcję, choć nie należy ona do kategorii ultra-thin, którą łatwo można ze sobą zabrać w podróż. Gigabyte deklaruje ponadto, że AORUS 15P jest w stanie wytrzymać do 8 godzin pracy na baterii, co jak na gamingowy model byłoby bardzo dobrym rezultatem, ale nie mamy zwyczaju wierzyć producentom na słowo, więc nie omieszkamy tego zweryfikować. 

Specyfikacja Gigabyte AORUS 15P XC
Ekran 15,6'' Full HD 240 Hz IPS 
Procesor Intel Core i7-10870H
Pamięć RAM 2x 16 GB DDR4-3200
Grafika NVIDIA GeForce RTX 3070
Nośniki 512 GB SSD M.2 
Łączność Wi-Fi 802.11ac, BT v5, Gb LAN
Bateria 99 Wh
Wymiary 357 × 244 × 27 mm
Waga ok. 2,2 kg
System Windows 10 Home 64-bit
Cena 9099 zł

Oczywiście to nie wszystko, co ten komputer ma do zaoferowania, ale do szczegółów przejdziemy za chwilę. Jak też możecie się domyślać, high-endowa specyfikacja praktycznie zawsze oznacza  wysoką cenę i ma to oczywiście potwierdzenie w tym przypadku, gdyż Gigabyte AORUS 15P XC w testowanej przez nas specyfikacji kosztuje ok. 9000 zł. Patrząc jednak na całą specyfikację i ceny konkurentów, AORUS 15P XC nie wydaje się odbiegać od obecnych rynkowych standardów i można nawet powiedzieć, że kwota ustalona przez Gigabyte wydaje się adekwatna do możliwości laptopa. Problemem jest tu jednak fakt, że to obecnie trudno dostępny towar (to motyw przewodni, jeśli chodzi o sprzęt dla graczy w ostatnich miesiącach) i trzeba będzie poczekać na pojawienie się kolejnej partii w sklepach. Sprawdźmy jednak w międzyczasie, czy warto uzbroić się w nieco cierpliwości. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test laptopa Gigabyte AORUS 15P XC. Na co naprawdę stać mobilną wersję GeForce'a RTX 3070?

 0