Test laptopa MSI GT83VR 6RF - ten notebook zawstydzi Twojego desktopa

Test laptopa MSI GT83VR 6RF - ten notebook zawstydzi Twojego desktopa

Wszystkie testy wydajności przeprowadzane są z fabrycznym sytemem Windows 10 w wersji 64 bit w wersji 10586. Tryb zasilania został ustawiony na "Wysoka wydajność", aby mieć pewność, że komputery zawsze uzyskają optymalne wyniki. 

Sterowniki kart graficznych komputerów znajdujących się na wykresach:

  • MSI Nightblade X2, Acer Predator G6 oraz G6 mod., MSI Vortex G65,  Acer Predator 17 (obie wersje) - ForceWare 368.81 WHQL
  • MSI GE62VR 6RF Apache Pro - Forceware 372.54 WHQL
  • MSI GT83VR 6RF Titan SLI - Forceware 375.95 WHQL

Na wykresach znalazła się także pozycja Acer Predator G6 mod. - jest to po prostu komputer w którym wymieniłem fabrycznie zainstalowaną kartę graficzną GeForce GTX 980Ti na kartę najnowszej generacji Zotac GeForce GTX 1070 AMP! Edition. Obecnie są już w sprzedaży wersje z kartą graficzną GeForce GTX1070 - więc można pozycję Predator G6 mod. utożsamiać z takim właśnie komputerem.

Wyraźnie zaznaczam, że komputery stacjonarne znajdują się na wykresach w celach poglądowych - dlatego na każdym słupku zaznaczone są szarym kolorem. Jak wiadomo komputer stacjonarny nie jest bezpośrednio konkurentem dla laptopa, ponieważ to dwie zupełnie inne bajki, ale daje to dobry obraz relacji wydajności tych dwóch światów.

Krzysztof Opacki
Krzysztof Opacki Redaktor

Magister fizyki, jeden z najdłużej aktywnych dziennikarzy technologicznych w Polsce. Wieloletni współpracownik PCLab.pl, w przeszłości także egielda.com.pl. Prywatnie fan Realu Madryt oraz Jose Mourinho.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...