Test Motorola moto g100. Czy smartfon może na dobre zastąpić komputer?

Test Motorola moto g100. Czy smartfon może na dobre zastąpić komputer?

Podsumowując, pomimo kilku oczywistych kompromisów i elementów, które nie przypadły mi do gustu, uważam moto g100 za naprawdę udany smartfon. Urządzenie zostało wyposażone w duży 6,7-calowy wyświetlacz LCD CinemaVision, który na dodatek cechuje się odświeżaniem 90 Hz, gwarantując przyjemne i płynne wyświetlanie treści. Co prawda w tej cenie można byłoby pokusić się już o panel OLED, który zdecydowanie zrobiłby różnicę, ale zastosowany ekran jest dobrej jakości, więc można jakoś tę stratę przeboleć. Szczególnie w kontekście tego, co znajduje się pod maską moto g100, bo Motorola poszła tu na całość - biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia ze średniakiem - i sięgnęła po zapewniający ponadprzeciętną wydajność hi-endowy układ Qualcomm Snapdragon 870 z grafiką Adreno 650 i wbudowanym modemem 5G.

Pomimo kilku oczywistych kompromisów i elementów, które nie przypadły mi do gustu, moto g100 to naprawdę udana konstrukcja z wyższej średniej półki.

Test Motorola moto g100. Czy smartfon może na dobre zastąpić komputer?

Wsparcie dla sieci 5G zawsze zaliczamy na plus (szczególnie że jej implementacja w naszym kraju idzie coraz lepiej, a przesiadka robi dużą różnicę), podobnie jak obecność NFC do płatności zbliżeniowych czy gniazdo 3,5 mm jack. Część użytkowników z pewnością doceni też obecność czystego Androida 11 oraz funkcjonalności Ready For, dzięki której możemy za pomocą jednego przewodu przenieść wideorozmowy, pracę, gry czy oglądanie filmów na duży ekran. Co prawda nie widzę siebie za często korzystającej z tej opcji, ale jestem w stanie wyobrazić sobie użytkowników, dla których będzie ona szansą na rezygnację z dodatkowych urządzeń. Na koniec jeszcze dwa elementy, które można było rozwiązać lepiej, a mianowicie miło byłoby, gdyby obudowa w smartfonie za 2500 PLN nie była plastikowa, a ładowanie 20 W to już też mały przeżytek. Niemniej testy moto g100 wspominamy bardzo dobrze, więc smartfon otrzymuje od nas wysoką ocenę 4/5 gwiazdek i odznaczenie wydajności. 

Motorola moto g100

atrakcyjna stylistyka, wysoka jakość wykonania, hi-endowy układ Qualcomm Snapdragon 870 gwarantujący świetną wydajność, 6,7-calowy panel CinemaVision o odświeżaniu 90 Hz, bateria 5000 mAh, 5G, czysty Android 11, funkcjonalność Ready For…

 ...ale tylko dla części użytkowników, plastikowa obudowa, w tej cenie można było pokusić się o OLED, brak szybkiego ładowania, zdjęcia mogłyby być lepszej jakości

Cena (na dzień publikacji): 2499 zł

Gwarancja: 2 lata

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Motorola moto g100. Czy smartfon może na dobre zastąpić komputer?

 0