Test płyty głównej ASRock Z270 Killer SLI

Test płyty głównej ASRock Z270 Killer SLI

Do sprawdzenia zużycia energii posłużył watomierz Voltcraft Energy Logger 4000F, charakteryzujący się klasą dokładności na poziomie ±1% oraz pracą w trybie True RMS. Ta ostatnia cecha zapewnia pomiar rzeczywistej wartości skutecznej, czyli faktycznie pobieranej przez urządzenie, a nie średniej podawanej przez tanie mierniki. Napięcie w sieci elektrycznej to oczywiście 230 V, natomiast częstotliwość 50 Hz. Wszelkie wartości na wykresach odnoszą się do kompletnej platformy testowej.

Obciążenie generowane było przez 15-minutowy przebieg testu LinX w wersji 0.6.4, natomiast w spoczynku przez 10 minut wyświetlany był jedynie pulpit. Ze względu na wysoką klasę sprzętu pomiarowego, w obu przypadkach wahania wskazań okazały się bardzo niewielkie, w zasadzie nieprzekraczające 1 W. Dlatego też jako odczyt właściwy przyjmuję wartość najczęściej pojawiającą się na wyświetlaczu watomierza.

Spoczynek

Test płyty głównej ASRock Z270 Killer SLI

Obciążenie

Test płyty głównej ASRock Z270 Killer SLI

Jeśli chodzi o pobór prądu, to dzisiejszy bohater pokazał się z jak najlepszej strony, pokonując niedawno testowanego Fatal1ty B150 Gaming K4 i, tym samym, stając się bezapelacyjnie najoszczędniejszą płytą główną LGA 1151, jaką dotychczas miałem okazję testować na łamach ITHardware. Nie ulega więc wątpliwości, że nabywcy, którym zależy na możliwie największej minimalizacji zużycia energii posiadanego zestawu, będą bardzo usatysfakcjonowani.

Komentarze


Ładuję...