Corsair K100 - test flagowej klawiatury marki Corsair za ponad 1000 zł

Corsair K100 - test flagowej klawiatury marki Corsair za ponad 1000 zł

Podsumowanie

Podsumowując, Corsair K100 to bardzo ciekawa klawiatura dla graczy z sektora premium. W cenie 1079 zł otrzymujemy solidnie wykonane urządzenie, do którego produkcji użyto dobrej jakości materiałów. Szczotkowane aluminium świetnie uzupełnia się z widowiskowym podświetleniem RGB i ruchomymi elementami takimi jak JOG czy rolka  kontroli głośności, które również są z metalu. Jedną z największych zalet tej klawiatury są jej przyjemne w użytkowaniu przełączniki oraz magnetyczny wristpad z memory foam i skóropodobnego materiału. Bardzo doceniam też zaimplementowanie sześciu programowalnych klawiszy makr oraz przepustów pod klawiaturą umożliwiających przeprowadzenie dodatkowych kabli, od słuchawek czy innych sprzętów. Trudno nie wspomnieć również o grubych keycapach wykonanych w technologii Doubleshot z plastiku PBT, co znacząco podnosi ich wytrzymałość i eliminuje ryzyko pękania nasadek, jak ma to miejsce w przypadku ich cieńszych odpowiedników.

Dla typowego gracza Corsair K100 będzie klawiaturą idealną i jestem pewien, że spełni wszelkie oczekiwania nawet nieco bardziej hardkorowych gamerów.

Corsair K100

url Test HyperX Alloy Origins Core - Rozsądny zawodnik w równie rozsądnej cenie

Flagowa klawiatura Korsarzy może bezproblemowo konkurować na rynku mainstreamowych sprzętów dla graczy z topowymi konstrukcjami, jak SteelSeries Apex Pro czy Razer Huntsman, aczkolwiek nie jest to sprzęt bez wad. Zarzucić jej można chociażby słabe umiejscowienie JOGa, który oprócz tego jest też nieco zbyt duży i potrafi się delikatnie zachybotać, brakuje także możliwości jego dowolnego zaprogramowania. Kolejne niedociągnięcie widać w przypadku podpórki pod nadgarstki, która przy najwyższym ustawieniu 2-stopniowych stopek nieco podnosi się do góry, kiedy oderwiemy od niej nadgarstki. Mimo wszystko wszystkie te wady to tak naprawdę drobnostki, które rekompensują ogólnie dobre wrażenia z gry oraz pisania, a także sama jakość wykonania. Oczywiście znajdą się osoby, które stwierdzą, że w tej kwocie lepiej jest złożyć tzw. "customa", ale dla typowego gracza Corsair K100 będzie klawiaturą idealną i jestem pewien, że spełni wszelkie oczekiwania nawet tych nieco bardziej hardkorowych gamerów, stąd też K100 zasłużyła sobie na ocenę czterech i pół gwiazdki.

 

Corsair K100 RGB

Corsair K100

yes Wygodna podpórka pod nadgarstki, programowalne klawisze makro, świetna rolka głośności, przycisk wyciszania dźwięku, posiada przyciski multimedialne, przyjemny feeling z pisania i w grach, zbudowana z dobrej jakości materiałów, regulowane stopki, widowiskowe podświetlenie, keycapy Doubleshot PBT, bogaty zestaw akcesoriów, świetny sterownik, sześć przepustów na kabel, Port USB Pass through, wsparcie dla Elgato stream deck oraz iCUE Nexus

no Chybotający się i niezbyt przemyślany JOG, unoszący się przy najwyższym położeniu stopek wristpad, brak możliwości zaprogramowania funkcji JOGa

Cena sugerowana (na dzień publikacji): 1079 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

Sprzęt do testów dostarczył:

Corsair

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair K100 - test flagowej klawiatury marki Corsair za ponad 1000 zł

 0