Na stronie wtórnej zastosowano kondensatory elektrolityczne produkcji Nippon Chemi-Con serii KZE (2000 godzin żywotności) oraz baterię kondensatorów aluminiowo-polimerowych tego samego producenta o żywotności do 2000 godz. Wszystkie są certyfikowane do pracy przy maksymalnej temperaturze 105 °C, co powinno zapewnić długie i bezawaryjne działanie zasilacza - wg producenta co najmniej 5 lat.
Do prostowania napięć wyjściowych wykorzystano elementy aktywne - tranzystory MOSFET znajdujące się na stronie lutowania, chłodzone są za pośrednictwem termopada przez obudowę oraz dwie blaszki aluminiowe, które są za transformatorem. Za szynę +12 V odpowiadają dwa tranzystory Toshiba TPHR85 04PL. Każda z nich potrafi dostarczyć do 150 A w trybie ciągłym w temperaturze do 25 °C. parametr RDS(on) wynosi 5,5 mΩ
Konwertery DC-DC napięć +3,3 V oraz +5 V znajdują się na pionowym PCB na krawędzi głównego laminatu. Napięcie +3,3 V oraz 5 V generują po trzy tranzystory MOSFET DMN3009SK3 o dopuszczalnym natężeniu prądu drenu wynoszącym 80 A w 25 °C w trybie ciągłym, a parametr RDS(on) wynosi 5,5 mΩ. Nad wszystkim czuwa kontroler PWM Anpec APW7159.
Za monitoring strony wtórnej odpowiada układ scalony Weltrend WT7579 zainstalowany na wspólnym PCB z konwerterami DC-DC.
Panel złącz modularnych jest połączony spoiwem lutowniczym z głównym PCB, ponadto płytka konwerterów DC-DC została przedłużona do laminatu panelu. Inżynierowie be quiet! pozbyli się również wszelakich kabli, które zasilały złącza okablowania. Aby poprawić filtrację napięć wyjściowych między gniazdami umieszczono dodatkowe kondensatory aluminiowo-polimerowe, oczywiście produkcji Nippon Chemi-Con.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Premierowy test be quiet! Straight Power 11 650 W - Cisza przede wszystkim