realme GT Neo 3 150W, czyli test smartfona z rekordowo szybkim ładowaniem. Game changer?

realme GT Neo 3 150W, czyli test smartfona z rekordowo szybkim ładowaniem. Game changer?

realme GT Neo 3 150W - wydajność

Pod maską realme GT Neo 3 nie znajdziemy układu Qualcomm, bo jak wspomniałam producent zdecydował się porzucić Snapdragona na rzecz rozwiązania MediaTek, a konkretniej produkowanego w 5 nm procesie technologicznym 8-rdzeniowego Dimensity 8100 5G (4x Cortex-A78 o taktowaniu 2,8 GHz oraz 4x Cortex-A55 o taktowaniu 2,0 GHz i GPU Mali-G610 MC6). I choć wielu użytkowników zaczyna w tym miejscu kręcić nosem, to jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, bo to bardzo kompetentny układ, w większości benchmarków plasujący się gdzieś na poziomie Snapdragona 888, a biorąc pod uwagę, że zeszłoroczne GT Neo 2 miało pod maską Snapdragona 870, różnica jest zauważalna. Ale czy odczuwalna? Mówiąc szczerze chyba tylko w najbardziej wymagających scenariuszach, bo podczas codziennego użytkowania wszystkie wspomniane rozwiązania oferują topowe doświadczenia.

Szczególnie po sparowaniu z 12 GB pamięci RAM LPDDR5, które można jeszcze rozszerzyć z poziomu systemu o dodatkowe 7 GB za pomocą funkcji DRE, czyli Dynamic RAM Expansion. Mój testowy egzemplarz jest do tego wyposażony w 256 GB szybkiej pamięci na dane UFS 3.1, bez możliwości rozszerzenia za pomocą kart pamięci microSD. W tym miejscu warto też wspomnieć, że realme ponownie sięgnęło po udoskonalony system chłodzenia Stainless Steel VC Plus z powiększonym radiatorem parowym ze stali nierdzewnej o powierzchni 4129 mm², który dbać ma o wydajność i kulturę pracy urządzenia. Efekt? Wiemy już, że system ten był w stanie powstrzymać zapędy ciepłych Snapdragonów w GT 2/GT 2 Pro, więc spokojnie daje sobie radę także z Dimensity.

Benchmark AnTuTu pokazuje, że temperatura baterii i CPU w czasie bezczynności wynosi odpowiednio ok. 28 i 30℃, a zaraz po ukończeniu tego testu wskazuje odpowiednio 35 i 40℃. Obudowa po mniej więcej 70% benchmarku AnTuTu nagrzewa się w najcieplejszym miejscu do 39℃. Na grafice poniżej widzicie też jeden nowy test, a mianowicie narzędzie CPU Throttling Test, które pokazuje wydajność procesora po pewnym czasie obciążenia - w tym przypadku w ciągu 15-minutowego testu wydajność rdzeni nie spadła poniżej 89%, co jest świetnym wynikiem. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme GT Neo 3 150W, czyli test smartfona z rekordowo szybkim ładowaniem. Game changer?

 0