realme GT - test nowego zabójcy flagowców

realme GT - test nowego zabójcy flagowców

realme GT - Podsumowanie

realme GT szybko zwróciło moją uwagę, bo wykończenie wariantu racing yellow od razu przypomniało mi czasy użytkowania skórzanych modeli LG, które bardzo lubiłam. Co prawda w tym przypadku jest raczej ekstrawagancko niż elegancko, ale to wciąż miła odmiana od powszechnie stosowanego tworzywa sztucznego czy szkła... najczęściej w niebieskim kolorze. I nie rozczarowałam się, bo smartfon jest starannie wykonany z materiałów wysokiej jakości, a wykończenie z wegańskiej skóry ciekawie wygląda, jest przyjazne dla środowiska i bardzo praktyczne, bo zapobiega wyślizgiwaniu się urządzenia z dłoni i chroni je przed zbieraniem odcisków palców. Co jednak najważniejsze, realme GT to nie tylko ładna okładka, ale i solidna zawartość - producent wyposażył swoje urządzenie w bardzo dobry wyświetlacz AMOLED o wysokim odświeżaniu i próbkowaniu dotyku, który charakteryzuje się dużą płynności i responsywnością oraz topowe podzespoły.

realme GT to nie tylko ładna okładka, ale i solidna zawartość - producent wyposażył swoje urządzenie w bardzo dobry wyświetlacz AMOLED o wysokim odświeżaniu i topowe podzespoły

Test realme GT, czyli nowy zabójca flagowców w akcji

Test Motorola moto g100. Czy smartfon może na dobre zastąpić komputer?

Wyprodukowany w 5 nm procesie technologicznym 8-rdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 888 z grafiką Adreno 660, 8/12 GB pamięci RAM LPDDR 5 3200 MHz i 128/256 GB szybkiej pamięci na dane UFS 3.1 wspierane przez autorski system chłodzenia Stainless Stell VC Cooling gwarantują hi-endową wydajność na miarę dużo droższych flagowych modeli od najpopularniejszych producentów i gwarantują bezproblemowe użytkowanie w każdym scenariuszu. Nie bez znaczenia są też bogate opcje łączności z 5G, WiFi 6E i Bluetooth 5.2, dzięki którym realme GT to przyszłościowy zakup, pojemna bateria 4500 mAh z szybkim ładowaniem SuperDart Charge 65 W oraz przyjazna użytkownikowi nakładka interfejsu użytkownika z bogatymi opcjami personalizacji. Nowe realme nie jest oczywiście modelem idealnym, bo jego możliwości fotograficzne poza główną jednostką są bardzo przeciętne, nie uświadczymy tu ochrony przed wodą, wsparcia dla kart microSD, możliwości wykorzystania 120 Hz odświeżania w grach czy innych funkcji typowych dla flagowców, jak choćby ładowanie bezprzewodowe, ale przy tej cenie spokojnie można mu to wybaczyć. Zabójca flagowców? Wydajnościowo, zdecydowanie!

realme GT

realme GT- plusy

ciekawa stylistyka z wegańską skórą

AMOLED o wysokim odświeżaniu 120 Hz i próbkowaniu dotyku 360 Hz

szybki i precyzyjny czytnik linii papilarnych

topowy układ Qulcomm Snapdragon 888

wsparcie dla 5G i WiFi 6E 

NFC i gniazdo 3,5 mm jack

lekka i intuicyjna nakładka z szerokimi możliwościami personalizacji

bateria 4500 mAh z szybkim ładowaniem 65W i ładowaniem zwrotnym

atrakcyjna cena

 

realme GT- minusy

przeciętne możliwości fotograficzne

brak ochrony przed wodą i pyłem

brak slotu na karty microSD

odświeżanie w grach ograniczone do 60 Hz

 

Cena (na dzień publikacji): 2299/2499 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme GT - test nowego zabójcy flagowców

 0