SPC Gear VIRO Infra - test niedrogich słuchawek dla graczy. Będzie kolejny hit polskiej marki?

SPC Gear VIRO Infra - test niedrogich słuchawek dla graczy. Będzie kolejny hit polskiej marki?

SPC Gear VIRO Infra - test niedrogich słuchawek dla graczy. Będzie kolejny hit polskie marki?

Polska marka SPC Gear, należąca do SilentiumPC, szturmem podbiła segment gamingowych akcesoriów. Wszystko za sprawą produktów, które charakteryzują się świetnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości, a mówię tu o takich urządzeniach jak superlekkie myszki LIX i LIX Plus czy też GEM Plus, klawiatury mechaniczne pokroju GK530 Tournament czy też słuchawki z serii VIRO. Tym razem firma zdecydowała się rozszerzyć tę ostatnią kategorię produktów o nowy, jeszcze tańszy model VIRO Infra, który jeśli tylko dorówna jakością swoim poprzednikom, może okazać się kolejnym hitem ze stajni SPC Gear. Słuchawki to jednak bardzo specyficzny segment, gdzie relatywnie łatwo można się wykoleić, dlatego też nie będziemy dzielić skóry na niedźwiedziu i ocenę wystawimy dopiero po testach. 

SPC Gear zdecydowała się rozszerzyć ofertę o nowe, jeszcze tańszy słuchawki VIRO Infra, które mogą okazać się kolejnym hitem ze stajni polskiej marki.

Zacznijmy od tego, że pomimo pewnych podobieństw do VIRO i VIRO Plus, Viro Infra nie jest bliźniaczą konstrukcją. Tym razem producent postawił na lekki model o nieco innym kształcie, ale wciąż widać tu inspiracje takimi popularnymi rozwiązaniami, jak choćby HyperX Cloud, co akurat uznać trzeba za plus (wiadomo, że jak się wzorować, to na najlepszych), bo tyczy się to nie tylko samego designu, ale i doboru materiałów. Poza tym, VIRO Infra to bardzo uniwersalny headset, a to za sprawą zastosowania tradycyjnego 3,5 mm złącza minijack, co pozwala podłączyć sprzęt nie tylko do PC, ale również telefonu czy konsoli. Oczywiście nie zabrakło także mikrofonu, który w tym przypadku jest odpinany. 

Specyfikacja SPC Gear VIRO Infra
Przetworniki 50 mm, neodymowe
Łączność Przewodowa
Pasmo przenoszenia 20Hz – 20kHz
Impedancja 16 Ohm
Czułość 98±4DB przy 1 KHz
Mikrofon Tak
Pasmo przenoszenia mikrofonu 100Hz – 10kHz
Czułość mikrofonu -40 dB (± 3 dB) 
Wymiary 158×200×93
Waga 256 gramów
Gwarancja 2 lata
Cena 169 zł

Całość wyceniono na jedynie 169 zł, więc jeszcze agresywniej niż w przypadku bazowego modelu VIRO. Mówimy więc o segmencie okupowanym przez takie modele jak Razer Kraken, HyperX Cloud Stinger czy też testowany przeze mnie ostatnio model innego polskiego producenta, Modecom Volcano MC-899 Prometheus, który wypadł nad wyraz dobrze, więc SPC Gear VIRO Infra ma trudne zadanie. Czy podoła? Zobaczmy!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SPC Gear VIRO Infra - test niedrogich słuchawek dla graczy. Będzie kolejny hit polskiej marki?

 0