Test SteelSeries Apex 9 mini - nowy bestseller wśród klawiatur kompaktowych czy jednak wpadka?

Test SteelSeries Apex 9 mini - nowy bestseller wśród klawiatur kompaktowych czy jednak wpadka?

Test SteelSeries Apex 9 mini - nowy bestseller wśród klawiatur kompaktowych czy jednak wpadka?

Marka Steelseries to światowej rangi producent peryferiów dla graczy, którego chyba zresztą każdy, kto choć trochę interesuje się światem gier komputerowych, powinien dobrze kojarzyć. Zatem raczej nie muszę wam przedstawiać duńskiego brandu, który niejednokrotnie gościł na łamach naszej redakcji. Nie tak dawno temu mój kolega po fachu Daniel miał okazję przetestować klawiaturę membranową Steelseries Apex 3. Zaś nieco wcześniej mogliście przeczytać recenzję nowych myszek Steelseries Aerox 5 i Aerox 5 Wireless, przygotowaną dla was przez naszą ekspertkę od smartfonów, Karolinę. Sam również dołożyłem swoją cegiełkę w postaci testu nowatorskiej serii myszek Steelseries Prime, którą to bardzo zachwalałem ze względu na pewne ciekawe rozwiązania, jakie udało się producentowi w tej serii przemycić. Oczywiście to nie wszystko, gdyż sprzętów Steelseries, które przewinęły się przez nasz portal, było znacznie więcej, aczkolwiek te, które wymieniłem powyżej były zdecydowanie najciekawszymi premierami w najbliższym czasie, którymi warto jest się zainteresować, zwłaszcza jeśli do tej pory nie mieliście okazji przeczytać naszych przemyśleń na ich temat. Tymczasem dziś przyjrzyjmy się klawiaturze Steelseries Apex 9 mini, która trafiła do mnie wraz z Steelseries Apex 9 TKL, której to recenzji możecie spodziewać się w najbliższym czasie.

Apex 9 mini łączy w sobie wszechstronność oraz kompaktowość jednocześnie, a przy tym znalazło się tu miejsce dla paru niekonwencjonalnych elementów i funkcji.

url SteelSeries Prime Mini Wireless - test świetnej myszki dla graczy w nowej, mniejszej wersji

No dobrze, ale czym wyróżnia się Apex 9? Jak sama numeracja wskazuje, to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie klawiatur Steelseries z rodziny Apex, do której należą nie tylko klawiatury mechaniczne dla graczy, ale także gamingowe klawiatury membranowe. Apex 9 mini łączy w sobie wszechstronność oraz kompaktowość jednocześnie, a przy tym znalazło się tu miejsce dla paru niekonwencjonalnych elementów i funkcji. Ta z pozoru niewielka i mało funkcjonalna klawiatura bez problemu może zastąpić nam TKL czy nawet pełnowymiarowego mechanika, co postaram się wam udowodnić nieco później. 

Tak samo jak jej większa siostra Apex 9 mini wykorzystuje optyczne przełączniki OptiPoint produkcji Gateron z możliwością zmiany punktu aktywacji w zakresie od 1.5 do 1 mm. Do dyspozycji mamy również hotswap, który jest jednak mocno ograniczony ze względu na specyfikę switchy (zamontujemy tu wyłącznie przełączniki optyczne marki Gateron). Oprócz tego, jak przystało na klawiaturę mechaniczną na miarę 2022 roku, producent zadbał o możliwość łatwego odpięcia przewodu zasilającego, dzięki zaimplementowanemu w klawiaturze gniazdu komunikacyjnemu USB-C oraz regulowanym dwustopniowo stopkom - dzięki czemu z łatwością możemy dobrać odpowiedni dla nas kąt pochylenia klawiatury. To jednak nie koniec nowinek, jakie znalazły się w tym urządzeniu, ale do nich jeszcze wrócimy. Tymczasem nie przedłużając, zapoznajmy się ze szczegółową specyfikacją techniczną Steelseries Apex 9 mini.

Specyfikacja Steelseries Apex 9 mini:

Typ klawiatury Optyczno-mechaniczna
Układ klawiszy US
Klawisze multimedialne Tak
Klawisze internetowe Nie
Klawisze numeryczne Nie
Inne Anti-ghosting, Regulowane stopki
Wbudowany HUB USB Nie
Krótki skok klawisza Nie
Klawiatura do Smart TV Nie
Touchpad Nie
Rodzaj przełączników Optical Switch
Dla graczy Tak
Podświetlenie Tak
Komunikacja z komputerem Przewodowa
Interfejs USB
Kolor Czarny
Wysokość [mm] 40
Szerokość [mm] 293
Głębokość [mm] 103
Rodzaj zasilania USB
Wyposażenie Kabel USB-C do USB-A, Ściągacz do klawiszy
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące
Cena 699 zł
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test SteelSeries Apex 9 mini - nowy bestseller wśród klawiatur kompaktowych czy jednak wpadka?

 0