Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 57. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 57. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. Mamy dobrą wiadomość dla osób, które zamierzają kupić kartę graficzną. Według danych niemieckiego portalu 3DCenter trend spadkowy cen jest kontynuowany i widzimy, że wartości układów zaczynają maleć do poziomów sugerowanych przez producentów. Co istotne ceny GPU z serii NVIDIA GeForce RTX 30 oraz AMD Radeon RX 6000 są obecnie najniższe w historii. Przodują pod tym względem propozycje od Czerwonych. Są to spadki z 12% do 7% dla serii RX 6000 i 19% do 14% dla GeForce RTX 30.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Inaczej na sprawę patrzy ASUS, który nie oczekuje szybkiego spadku cen kart graficznych. W ocenie firmy, to kiedy stawki ulegną normalizacji zależy od ogólnego zapotrzebowania, a nie tylko górników. "W rzeczywistości popyt na gaming jest nadal wysoki, więc uważamy, że nie jesteśmy w stanie zaspokoić całego zapotrzebowania" – powiedział co-CEO ASUSa, Sy Hsu. Wiele wskazuje na to, że AMD testuje już procesory Rachel bazujące na architekturze Zen 4. Jak podaje portal Videocardz przedprodukcyjny sampel procesora AMD Ryzen 7000 o nazwie kodowej Raphael (kod OPN 100-000000666) rozpędza się w trybie Boost do 5,21 GHz. Jest to 8-rdzeniowa i 16-wątkowa jednostka. Należy zaznaczyć, iż seria Raphael będzie pierwszą główną platformą Ryzen ze zintegrowaną grafiką. W tym przypadku układ graficzny nosi nazwę GFX1036 i wchodzi w skład rodziny GFX1030.

Powodu do optymizmu nie mają posiadacze kryptowalut. W ostatnim czasie cena Bitcoina zanotowała spadek i jest to najniższy poziom od lipca 2021 roku, gdy osiągnął on poziom 30 000 USD. Ówczesny kryzys nie trwał jednak długo, bowiem Bitcoin w listopadzie zeszłego roku osiągnął prawie 69 000 dolarów amerykańskich. Agencja Bloomberg porównuje spadek wycen kryptowalut z giełdą, ale z drugiej strony akcje radziły sobie w 2022 roku lepiej, spadając średnio o 10%. Według analityka rynku kryptowalut aktualny trend nie wykazuje oznak ustępowania, więc najwyraźniej nie jest to jeszcze koniec spadków. Zobaczymy, jak sytuacja potoczy się w kolejnych miesiącach.

Nintendo ujawniło dane finansowe za rok fiskalny zakończony 31 marca 2022 roku. Wynika z nich, iż producent wygenerował 13 miliardów USD i jest to minimalny spadek z 13,48 mld USD rok wcześniej. Analitycy spodziewali się, że Nintendo zaraportuje przychody w wysokości 3,34 miliarda dolarów za czwarty kwartał fiskalny, zaś w całym roku przychody firmy osiągną poziom 16,59 miliarda dolarów. W czwartym kwartale sprzedano 4,1 miliona egzemplarzy Switcha, co oznacza, iż w całym roku do klientów trafiło 23,1 miliona sztuk konsol. To odrobinę lepiej niż w 2021 roku, gdy sprzedano równo 23 mln sztuk. Tymczasem Blik, czyli popularny w Polsce środek płatniczy dołączył do ważnego międzynarodowego systemu SWIFT. Umożliwi to usłudze większą ekspansję na światowym rynku finansowym. W przyszłości ma być możliwe wykonywanie przelewów na zagraniczne numery telefonów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 57. Sprawdź co Cię ominęło

 0