FSP Hydro G 650 W - test półpasywnego golda dla graczy

FSP Hydro G 650 W -  test półpasywnego golda dla graczy

Na rynku mamy wiele zasilaczy o sprawności powyżej 90% z certyfikatem 80 PLUS Gold. Są tańsze, jak i droższe modele. Wszystko zależy od jakości elektroniki, zaawansowania konstrukcji czy też systemu okablowania. Ale jest jeszcze jeden aspekt, nie każda konstrukcja o tej sprawności posiada półpasywny tryb chłodzenia. FSP Hydro G 650 W ma to wszystko. Jest to półpasywna, całkowicie modularna jednostka o sprawności przekraczającej w moich testach 92%, ale czy to wszystko? Nie. Zasilacz ponadto oferuje, długie, całkowicie płaskie taśmowe okablowanie, przyjemny unikalny design, dodatkowe naklejki boczne, elektronikę opartą o wysokiej jakości komponenty jak japońskie kondensatory elektrolityczne do 105 °C czy tajwańskie aluminiowo-polimerowe. Całości dopełnia jedna mocna linia +12 V, na której dostępna jest pełna moc zasilacza oraz konwertery DC-DC na stronie wtórnej. PSU wyróżnia jeszcze jedna rzecz - mocny i wydajny obwód 5 Vsb. Wielu producentów bagatelizuje tę linię, stosując zwykłe diody prostownicze. Obwody takie charakteryzują się nie tylko niską obciążalnością, ale i niską sprawnością. FSP Hydro G 650 W wyposażony jest nie tylko w obwód linii 5 VSb o wysokiej sprawności, ale i o największej obciążalności na rynku wynoszącej 17,5 W. Wysokiej jakości elektronika powinna zapewnić długą i bezawaryjną pracę, której potwierdzeniem jest 5-letni okres gwarancyjny.

Zasilacz przeszedł wszystkie testy pozytywnie, w których przede wszystkim potwierdzona została wysoka sprawność, również podczas niskich obciążeń. Przekłada się ona na niskie temperatury wydmuchiwanego powietrza, umiarkowaną emisję hałasu do 75% mocy, a do 20% obciążenia pracę w trybie pasywnym. Poza tym zasilacz jest bardzo stabilny, świadczy o tym m.in. znakomita regulacja napięć oraz niskie tętnienia, nawet po przekroczeniu wartości z tabliczki znamionowej. Producent deklaruje pełną moc przy 50 °C i faktycznie nie ma tutaj żadnej ściemy marketingowej, gdyż przeprowadzone testy w hot boxie potwierdzają te deklaracje. Czepiając się trochę, zastosowałbym nieco inny lakier. Ten jest strasznie podatny na zabrudzenia, co widać zresztą na zdjęciach. Do tego brakuje mi drugiego kabla EPS, aczkolwiek wykorzystają go właściciele topowych modeli płyt głównych mocno podkręcający procesor. Jeżeli jest on dla Was niezbędny warto rozważyć zakup jednej z mocniejszych wersji Hydro G 750 W lub 850 W, tam otrzymujemy dwa kable EPS. 

Producent deklaruje pełną moc przy 50 °C i faktycznie nie ma tutaj żadnej ściemy marketingowej, gdyż przeprowadzone testy w hot boxie potwierdzają te deklaracje. 

Reasumując Fortron Hydro G 650 W to świetna jednostka w każdym aspekcie. Wzrok przyciągany jest ciekawym wzornictwem, dodatkowo producent dodaje dwa wzory dodatkowych naklejek. Znakomite wyniki testów, również w podwyższonej temperaturze do 45 °C, potwierdzają zaawansowanie platformy, jak i wykorzystanie wysokiej jakości podzespołów elektronicznych do budowy zasilacza. Całkowicie modularny system okablowania, w połączeniu z taśmowymi wiązkami kablowymi oraz półpasywnym systemem chłodzenia sprawiają, że Hydro G 650 W jest bardzo interesującą propozycją. Pozostaje kwestia ceny i tutaj muszę nadmienić, iż producent zmienił politykę cenową na nieco bardziej agresywną. Stąd widoczne są spore rozbieżności w sklepach internetowych od 442 zł do 541 zł. Jeżeli przy wyborze zasilacza pod uwagę bierzecie całkowicie odpinane taśmowe kable oraz półpasywny tryb pracy układu chłodzenia i nie chcecie wydać więcej niż 450 zł, to Hydro G 650 W będzie bardzo dobrym wyborem. Recenzowany zasilacz oceniam na 4,5 gwiazdki oraz dodaję wyróżnienia “rekomendacja” i “wydajność”.

 

Fortron Hydro G 650 W

 Sprawność przekraczająca 92%, pełna moc przy 45 °C, wysoka kultura pracy do 50% mocy, półpasywna praca chłodzenia, regulacja napięć poniżej 1,5%, niskie tętnienia napięć, jedna mocna szyna +12 V, wydajna linia 5 Vsb, długie taśmowe okablowanie, japońskie kondensatory elektrolityczne na 105 °C, 5 lat gwarancji, działające zabezpieczenia, atrakcyjny design, dodatkowe naklejki na obudowę.

 brak znaczących

Cena (na dzień publikacji): od 442 zł do 541 zł (zależnie od sklepu)

Gwarancja: 5 lat

Ten produkt zakupisz w:   Logo

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Łukasz Sierant
Łukasz Sierant Z-ca redaktora naczelnego

Technik elektryk/Inżynier Informatyki, z ITHardware.pl od 2016 roku. Miłośnik podkręcania, nowych technologii i wszelakich gadżetów. Specjalizuje się w testach zasilaczy, past termoprzewodzących i termopadów.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze