OnePlus Nord 3 5G - test i recenzja nowego „zabójcy flagowców”. Ale czy na pewno?

OnePlus Nord 3 5G - test i recenzja nowego „zabójcy flagowców”. Ale czy na pewno?

OnePlus Nord 3 5G - podsumowanie

No to mamy nowego zabójcę flagowców czy nie? Ocenę pozostawiam zainteresowanym, ale nie da się ukryć, że OnePlus Nord 3 5G to naprawdę udany smartfon, który nietrudno polubić. Owszem, producentowi nie udało się uniknąć kilku potknięć, ale w ostatecznym rozrachunku nie mają one większego znaczenia, bo zalet jest zdecydowanie więcej. Urządzenie robi świetne wrażenie już przy pierwszym kontakcie, połączenie szklanych błyszczących plecków, matowej ramki i pastelowej zielonej wersji kolorystycznej (jest też matowa szara) sprawdza się znakomicie. Co prawda tylny panel ma jednocześnie tendencję do wysuwania się z ręki i zbierania odcisków palców na niespotykaną skalę, a w zestawie nie mamy etui ochronnego, żeby sobie z tym poradzić, ale żeby to pierwszy raz. Poza tym, w pudełku znalazła się za to ładowarka i to szybka 80W, więc przynajmniej tu obejdzie się bez dodatkowych wydatków. 

OnePlus Nord 3 5G to naprawdę udany smartfon, który nietrudno polubić. Owszem, producentowi nie udało się uniknąć kilku potknięć, ale w ostatecznym rozrachunku nie mają one większego znaczenia, bo zalet jest zdecydowanie więcej.

 Test i recenzja motorola razr 40 Ultra. Wizualnie cudo, a poza tym?

Złego słowa nie można też powiedzieć o otoczonym cienkimi ramkami 6,74-calowym wyświetlaczu AMOLED, który uprzyjemnia konsumowanie treści oraz wydajności OnePlus Nord 3 5G, umożliwiającej nieskrępowane korzystanie z urządzenia podczas codziennych zadań, również tych najbardziej wymagających. W komplecie z topowym układem dostajemy też solidne zaplecze komunikacyjne, w którym nie zabrakło oczywiście 5G czy WiFi 6, więc jesteśmy dobrze przygotowani na kilka lat korzystania z urządzenia. Możliwości fotograficzne obiektywu głównego też są satysfakcjonujące (niestety kamerka przednia czy ultraszerokokątna wypadają zdecydowanie słabiej, a brak EIS przy wideo 4K to spore przeoczenie), podobnie jak czas pracy na baterii czy nakładka interfejsu użytkownika, która choć wygląda bardzo znajomo, zdaje się bardziej dopracowana i mniej inwazyjna niż u „rodzeństwa”. 

OnePlus Nord 3 5G

 

OnePlus Nord 3 5G - opinia:

OnePlus Nord 3 5G  - plusy:

  • atrakcyjna stylistyka
  • wysoka jakość wykonania i ochrona IP54
  • bardzo dobry panel AMOLED
  • wysoka wydajność
  • dobre zdjęcia z głównego obiektywu
  • bogate możliwości personalizacji systemu 
  • szybkie ładowanie i szybka ładowarka w zestawie

OnePlus Nord 3 5G  - minusy:

  • bardzo śliska obudowa, która jest też „lepem” na odciski palców
  • możliwości fotograficzne kamerki przedniej
  • brak EIS przy nagrywaniu 4K

 

Cena (na dzień publikacji): 2499 zł (16/256 GB)

Gwarancja: 24 miesiące

Sprzęt do testów dostarczył:

OnePlus Nord 3 5G

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus Nord 3 5G - test i recenzja nowego „zabójcy flagowców”. Ale czy na pewno?

 0