Motorola moto g60 - test średniaka z bardzo dużym 6,8-calowym ekranem i baterią 6000 mAh

Motorola moto g60 - test średniaka z bardzo dużym 6,8-calowym ekranem i baterią 6000 mAh

Motorola moto g60 - Podsumowanie

I znowu to samo… znowu smartfon, którego ocena jest bardzo trudna, bo mówiąc szczerze nie wybrałabym moto g60 dla siebie, ale mam pełną świadomość tego, że powodem są w dużej mierze osobiste preferencje. Dla mnie jest ono zdecydowanie za duże, chociaż nie chodzi tu o samą przekątną ekranu, ale rozmieszczenie elementów, do których po prostu nie sięgam. Podczas testów musiałam się nieźle nagimnastykować i na dłuższą metę nie byłabym w stanie tego zaakceptować, więc polecam najpierw przymierzyć się do moto g60, no chyba że smartfon normalnie obsługujecie z użyciem obu rąk. Nie mogę też przemilczeć bardzo przeciętnych kątów widzenia i okazjonalnych problemów z dotykiem, a część osób może też kręcić nosem na czystego Androida czy brak wsparcia dla łączności 5G, bo kiedy raz się jej spróbuje, to potem trudno się odzwyczaić od dobrego :) 

moto g60 to całkiem ciekawe urządzenie, które ma kilka oczywistych zalet, a najważniejszą jest bez wątpienia ogromna bateria o pojemności 6000 mAh.

Motorola moto g60

 Test Motorola moto g100. Czy smartfon może na dobre zastąpić komputer?

Niemniej moto g60 to całkiem ciekawe urządzenie, które ma kilka oczywistych zalet, a najważniejszą jest bez wątpienia ogromna bateria o pojemności 6000 mAh, która zapewnia rzadko spotykany czas pracy - dla niektórych osób będzie to czynnik decydujący i w takim wypadku spokojnie można smartfon polecić. Szczególnie że urządzenie oferuje również bardzo duży 6,8-calowy wyświetlacz, który świetnie sprawdza się przy konsumowaniu treści. Nie jest to wprawdzie OLED, ale w tej półce cenowej jest to jak najbardziej akceptowalne, zwłaszcza że ten oferuje wysoką częstotliwość odświeżania i przyjemne dla oka kolory. Złego słowa nie można też powiedzieć o jakości wykonania, bo choć mamy do czynienia z obudową z tworzywa, to nie wygląda ona tanio, a wszystko za sprawą starannego spasowania i ciekawych wersji kolorystycznych. moto g60 nie zawodzi również pod względem możliwości fotograficznych, które były dla mnie miłą niespodzianką (podobnie jak obecność radia FM), a szczególnie kamerka przednia, która wyłapuje nawet więcej, niż byśmy sobie tego życzyli. W związku z tym ode mnie ocena 3,5 na 5 gwiazdek. 

Motorola moto g60

Motorola moto g60 - Opinia

 Motorola moto g60  - plusy:

 • bardzo duży 6,8-calowy wyświetlacz 
 • tworzywo sztuczne dobrej jakości i ciekawe opcje kolorystyczne
 • bateria o pojemności 6000 mAh
 • gniazdo słuchawkowe 3,5 mm jack
 • radio FM
 • możliwości fotograficzne z dużym plusem za kamerkę przednią

 Motorola moto g60 - minusy:

 • ergonomia pozostawia nieco do życzenia
 • wyświetlacz mógłby mieć lepsze kąty widzenia
 • okazjonalne problemy z dotykiem
 • brak wsparcia dla łączności 5G
 • „szybkie” ładowanie od 0 do 100% w 140 min
 • kiepski głośnik multimedialny

 

Cena (na dzień publikacji): 1399 zł (6/128 GB)

Gwarancja: 24 miesiące

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola moto g60 - test średniaka z bardzo dużym 6,8-calowym ekranem i baterią 6000 mAh

 0