Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Noctua NH-U12S

Noctua NH-U12S to tracycyjny wieżowy cooler z wentylatorem 120 mm. No moze nie do końca tracycyjny, bo nie ma finów wielkości łopaty do węgla i jest od większości tego typu produktów na rynku znacznie smuklejszy (nie mylić z mniej wydajny!). Ma to zagwarantować bezproblemową instalację modułów pamięci RAM z wysokimi radiatorami oraz kompatybilność z małymi obudowami - choć dla ITXów Noctua ma inny cooler. Konstrukcja NH-U12S opiera się o pięć rurek w kształcie litery U (z małymi zawijasami). Cały cooler jest niklowany, a finy są dodatkowo przylutowane do ciepłowodów, co znacznie poprawia wydajność. Jeśli chodzi o wydajność - jak widać na wykresach jest rewelacyjna, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę tak niewielkie rozmiary! Model U12S bez problemu pokonuje sporo znacznie większych konstrukcji, przy zachowaniu naprawdę cichej pracy. Niemniej cena studzi trochę zapał. Tak czy inaczej, NH-U12S to bardzo dobra alternatywa dla najtańszych zestawów WC AIO z chłodnicą 120 mm.

Tak jak przy innych coolerach firmy Noctua, muszę pochwalić producenta za wzorowy porządek w opakowaniu. Zapinki umieszczono w osobnych pudełkach, a zawartość jest czytelnie opisana. Nie trzeba się domyślać, która śrubka służy do montażu na procesorze Intela, a która na AMD. 

kompaktowy i lekki, rewelacyjna jakość wykonania, bardzo dobra wydajność (zwłaszcza biorąc pod uwagę kompaktowe rozmiary), wygodny i solidny system montażu, nie utrudnia montażu kości pamięci RAM z wysokimi radiatorami, porządek w pudełku z produktem

mimo wszystko wysoka cena

Cena (na dzień 12.7.2017): około 260 zł

Noctua NH-U12S

Do testu dostarczył:

https://noctua.at

Ten produkt zakupisz w:   https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-u12s-573118/

 

Specyfikacja

Noctua NH-U12S
Wymiary całkowite (długość × szerokość × wysokość) 71x125x158 mm
Waga coolera 755 g
Model zastosowanego wentylatora 120 mm
Rozpiętość obrotów wentylatora (nominalna) 300-1500
Kontrola obrotów wentylatora PWM
Kompatybilny z podstawkami Intel LGA 1150/1151/1155/1156/2011/2011-3
AMD FM1/FM2/FM2+/AM2/AM2+/AM3/AM3+   

 

Galeria produktu

 

 

Krzysztof Opacki
Krzysztof Opacki Redaktor

Magister fizyki, jeden z najdłużej aktywnych dziennikarzy technologicznych w Polsce. Wieloletni współpracownik PCLab.pl, w przeszłości także egielda.com.pl. Prywatnie fan Realu Madryt oraz Jose Mourinho.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...