Dynatron to mniej znana marka na rynku, jej produkty ciężko kupić w naszym kraju. Produkuje zarówno układy chłodzenia dla stacji roboczych, jak i zwykłych PCtów - także takich w obudowach mini-ITX. Model L5 jest wyposażony w chodnicę 120 mm i cichą pompkę, która nie jest zintegrowana - jak w większości zestawów AIO - z blokiem wodnym. Pompka znajduje się bowiem przy chłodnicy. Mimo niewielkich rozmiarów, pompka jest w stanie przetłoczyć aż 0,84 L cieczy w ciągu minuty - co jest dobrym wynikiem, i pozwala myśleć o dobrej wydajności. L5 ma w komplecie dołączone dwa wentylatory. Można skorzystać z jednego, albo zbudować konfigurację push-pull.
A jak jest w rzeczywistości z wydajnością? Niestety dość przeciętnie, jest to zestaw cichy - ale dobry raczej tylko do chłodnych procesorów. Zarówno z jednym, jak i z dwoma wentylatorami układ wypada bardzo przeciętnie. Na dodatek dołożenie drugiego wentylatora ma skutek uboczny. Wydajność jest co prawda nieco lepsza, ale tworzą się turbulencje powietrza - i całość pracuje głośniej. Z uwagi na dość dobrą cenę można go jednak polecić do małych PC w obudowach mini-ITX.
Nie mam uwag co do systemu montażu - ten jest solidny i dość prosty.
bardzo dobra jakość wykonania, nie utrudnia montażu pamięci RAM z wysokim radiatorem, wydajność i kultura pracy idą tutaj w parze, dodatkowy wentylator do chłodzenia sekcji zasilania procesora, cena nie jest niska - ale dalej rozsądna
błąd w instrukcji dotyczący podkładek pod śrubki
Cena (na dzień 12.7.2017): około 240 zł
Dynatron L5
Do testu dostarczył:
https://dynatron-corp.com
Specyfikacja
Dynatron L5
Wymiary całkowite (długość x szerokość × wysokość)
Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie