Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

be quiet! Dark Rock 3

Be quiet! Dark Rock 3 jest świetnie wykonanym jednowieżowym coolerem z wentylatorem 135 mm Be quiet! Silent Wings. Podobnie jak w przypadku modelu Dark Rock PRO 3 na topie radiatora znajduje się gruba aluminiowa płytka ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym, na której znajdziemy logo producenta oraz estetyczne zakończenia rurek cieplnych. Jeśli priorytetem przy zakupie coolera jest dla nas wygląd to bez wątpienia Dark Rock 3 będzie jednym z faworytów. Ciepło z podstawki (która jest niklowana) odprowadzane jest przez sześć rurek cieplnych o średnicy 6 mm.  Wentylator Silent Wings 135mm ma silnik sześciopolowy - co daje większą stabilność przy niskiej prędkości obrotowej, a także zmniejsza wibracje.

Jeśli priorytetem przy zakupie coolera jest dla nas wygląd to bez wątpienia Dark Rock 3 będzie jednym z faworytów. Ponadto zdecydowanie jest produktem o nienagannej kulturze pracy, nawet przy maksymalnych obrotach wentylatora pracuje bardzo cicho.

Jeśli chodzi o wyniki testów efektywności chłodzenia... Dark Rock 3 zdecydowanie jest produktem o nienagannej kulturze pracy, nawet przy maksymalnych obrotach wentylatora pracuje bardzo cicho. Nie idzie ona niestety w parze z wydajnością chłodzenia, niezależnie od testu Dark Rock 3 wypada w tym względzie średnio w porównaniu do rywali z tej półki cenowej. Nie jest może tragicznie, ale łatwo wskazać coolery kosztujące dużo mniej, które cechują się podobnymi wynikami i nieco gorszą kulturą pracy, ale i niższą jakością wykonania. 

Jeśli chodzi o system montażu, to trzeba przyznać że jest on bardzo solidny, aczkolwiek solidny to nie zawsze wygodny. Montaż bez wyjmowania płyty głównej z obudowy jest możliwy, ale trzeba się mocno nagimnastykować ponieważ śrubki przykręcamy od spodu płyty głównej. Be quiet! jest już jedną z nielicznych firm która stosuje tego typu rozwiązania. Jeśli chodzi o kompatybilność wysokich modułów pamięci RAM, to nie może on mieć więcej niż 3,3 cm wysokości. Zdecydowana większość modułów pamięci RAM się zmieści, ale z pewnością jest też wiele wyższych modeli. Trzeba o tym pamiętać robiąc zakupy.

  najwyższa jakość wykonania, subiektywnie - oryginalny wygląd, wysoka kultura pracy

  niewygodny system montażu, bardzo przeciętna wydajność, utrudnia montaż modułów pamięci RAM z wysokim radiatorem

Cena (na dzień 12.7.2017): około 270 zł

be quiet! Dark Rock 3

Do testu dostarczył:

bq

https://bequiet.com

Ten produkt zakupisz w:   https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-3-bk018-625559/

 

 

Specyfikacja

Be quiet! Dark Rock 3
Wymiary całkowite (długość x szerokość × wysokość) 97x137x160 mm
Waga coolera 976 g
Model zastosowanego wentylatora 1 x 135 mm
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) 500-1400
Kontrola obrotów wentylatora PWM
Kompatybilny z podstawkami Intel LGA 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3
AMD FM1/FM2/FM2+/AM2/AM2+/AM3/AM3+

 

Galeria produktu

 

 

 

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

 0