Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

AAB Super Silent P1 PWM Rev. 2

AAB Super Silent P1 PWM Rev. 2 to już całkiem wiekowa konstrukcja. charakteryzująca się niewielkimi rozmiarami i równie symboliczną masą. Radiator posiada dwie wąskie rurki cieplne, bezpośrednio przylegające do procesora (HDT). W przypadku procesora AMD, Super Silent P1 PWM wymaga starannej instalacji i użycia nieco lepszej pasty termporzewodzącej - ale jeśli wszystko zrobimy dobrze, to wydajność okazuje się bardzo dobra, zwłaszcza w relacji do gabarytów i ceny detalicznej. Za około 50 zł otrzymujemy cooler, który pozwala nawet troszkę podkręcić procesor. Oczywiście temperatury po podkręceniu nie zachwycają, ale użyty w teście komputer pracował całkowicie stabilnie (i to ze sporym zapasem). Głośność wentylatora stoi na akceptowalnym poziomie. Po bliższych oględzinach okazało się, że za tak dobrymi wynikami może stać naprawdę solidne połączenie rurek cieplnych z finami radiatora.

Podsumowując, model Super Silent P1 to dobry kandydat na tani cooler do procesorów Intela z odblokowanym mnożnikiem, które dostarczane są bez rozwiązania BOX. Sprzęt pozwoli nawet na podkręcenie procesora z nieznacznym zwiększeniem napięcia zasilającego. Jeśli chodzi o procesory AMD - polecam jako cichszy odpowiednik standardowego coolera.

  świetna wydajność w tej klasie cenowej, dobra jakość wykonania, nie utrudnia montażu pamięci RAM z wysokim radiatorem, bardzo kompaktowy i lekki, względnie cichy

  w tej cenie brak

Cena (na dzień 12.7.2017): około 55 zł

AAB Super Silent P1 PWM Rev. 2 (w kategorii "Polecane coolery dla procesorów które nie będą podkręcane")

Do testu dostarczył:

 

 

 

 

https://aab.com.pl

 

Specyfikacja

AAB Super Silent P1 PWM Rev.2
Wymiary całkowite (długość x szerokość × wysokość) 66x96x136 mm
Waga coolera 297 g
Model zastosowanego wentylatora 92 mm
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) 600-2200
Kontrola obrotów wentylatora PWM
Kompatybilny z podstawkami

Intel LGA 775/1150/1151/1155/1156/1366

AMD FM1/FM2/FM2+/AM2/AM2+/AM3/AM3+   

 

Galeria produktu

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

 0