Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Polecane coolery dla procesorów które nie będą podkręcane

W przypadku procesorów które w ogóle nie będą podkręcane (czyli głównie takich z zablokowanym mnożnikiem) przez właściciela zwykle dołączany jest prosty cooler. Jednak nie zawsze zapewnia on wystarczająco dobrą kulturę pracy, a procesory Intela bez przylutowanego rozpraszacza ciepła cechuje spora zmienność temperatur wraz z wzrastającym i malejącym obciążeniem. Powoduje to czasowe przyspieszanie i zwalnianie wentylatora co może być denerwujące. W przypadku procesorów AMD FX zwłaszcza w słabo wentylowanych obudowach wentylator może mocno hałasować ze względu na wysokie temperatury - zwłaszcza jeśli korzystamy z "Turbo" (w przypadku AMD Core Performance Boost - C.P.B).

Postanowiliśmy wyróżnić kilka coolerów które naszym zdaniem są dobrym wyborem do procesora który nie będzie podkręcany. Kryteria przyznawania wyróżnień są następujące:

  • Wyróżnienie "REKOMENDACJA" otrzymują coolery które w teście z fabrycznym zegarem testowego procesora i włączoną regulacją obrotów PWM nie pracowały z większą głośnością niż 32,1 dBA (wykres z testu) i nie kosztują więcej niż 120 zł.
  • Jeśli spełnione są kryteria wyróżnienia "REKOMENDACJA" cooler otrzymuje także wyróżnienie "KULTURA PRACY"
  • Dodatkowo jeśli cooler jest tańszy niż 100 zł przyznajemy wyróżnienie "OPŁACALNOŚĆ"
  • Wyróżnienie "JAKOŚĆ" otrzymają coolery z niklowaną podstawą oraz rurkami cieplnymi, ale cena nie może przekraczać 120 zł

 

UWAGA: Kolejność jest w tym przypadku alfabetyczna!

 

AAB Super Silent P1 PWM rev. 2

AAB Super Silent P4 PWM rev. 2

Cryorig M9a (cooler tylko dla podstawki AM3+)

LC-POWER Cosmocool LC-CC-120

SilentiumPC Fera 3 oraz Fera 3 v2

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

 0