Test poleasingowych laptopów w porównaniu z nowymi modelami do 1500 zł

Test poleasingowych laptopów w porównaniu z nowymi modelami do 1500 zł

Jak już wspomniałem, ciężko jest określić stan sprzętu używanego, bo dla każdego „standardowy stopień zużycia i normalne ślady użytkowania” będą czymś niewymiernym i jedna osoba uzna ten sprzęt za przysłowiową „żyletę”, a druga osoba stwierdzi, że jest dosłownie „zajechany” no może nie aż tak skrajnie, ale musiałem to wam zobrazować. Niemniej jednak dostawca sprzętu do testu, marka uzywki.expert klasyfikuje sprzęt następująco.

Klasyfikacja stanu wizualnego poleasingowego sprzętu komputerowego

Klasa

Opis

A+

Sprzęt w pełni działający posiadający minimalne ślady użytkowania (prawie jak nowy za cenę sprzętu używanego). Właśnie tego typu urządzenia otrzymaliśmy do tego testu. Sprzęt tak naprawdę o znikomym stopniu zużycia, duże pojemności baterii z małym zużyciem naprawdę można powiedzieć doskonały stan wizualny jeżeli laptop posiadał rysy, to nawet uwiecznienie ich na zdjęciach stanowiło problem techniczny, co zobaczycie przy prezentowanych modelach. Tutaj można powiedzieć, że to sprzęt użytkowany przez Managera… głównie leżał w torbie ;)

A

Sprzęt w pełni działający, posiada normalne ślady użytkowania, ryski i zadrapania na znacznikach firmowych (znaczniki antykradzieżowe), górna klapa matrycy może posiadać okleinę odnawiającą. Jednym słowem zadbany. Weźmy taki przykład, jeżeli miałbym kupić laptopa po mojej żonie, to brałbym w ciemno wychuchany, wydmuchany ideał. Realnie użytkowany przez zapewne kierownika;)

A-

Sprzęt w pełni sprawny posiadający drobne zadrapania, wgniecenia lub białe/ciemne plamki czy pojedyncze wypalone piksele. Obniżona cena adekwatna do stanu, kompromis między nieperfekcyjnym stanem wizualnym a doskonałą  jakością sprzętu.

B

Sprzęt w pełni sprawny, posiada niewielkie pęknięcia widoczne na obudowie lub widoczne rysy czy plamy. Możliwe wady matrycy > 5 pikseli. Solidny, markowy sprzęt w znacznie obniżonej cenie! Jeżeli idealny stan wizualny nie odgrywa pierwszorzędną rolę, a cena, to warto rozważyć jego zakup.

Ref

Sprzęt odnowiony fabrycznie, przeważnie w oryginalnym pudełku z gwarancją sprzedawcy lub producenta (Refurbished). Czasem może to być Repack, czyli przepakowane zwroty handlowe do nowych pudełek z nową gwarancją, zazwyczaj ograniczona europejską do 12 miesięcy.

Tutaj chciałem wtrącić kilka słów od siebie, jeżeli do sprzętu, który otrzymałem, nie mam nic do powiedzenia i naprawdę są to sztuki wręcz idealne (ze znikomymi śladami użytkowania), bo takimi głównie handluje marka uzywki.expert. To w innym wypadku należy być ostrożnym przy zakupie.  Sam niejednokrotnie spotkałem się z „nierzetelnym” opisem produktów na serwisie aukcyjnym przy okazji zakupu sprzętu np. dla znajomego. Tak właśnie zakupiłem sprzęt klasy A w bardzo dobrym stanie, który osobiście sklasyfikował bym co najwyżej pomiędzy B a A-. Mało tego zakup dokonany był na fakturę i sprzedawca dosłownie „wypiął się” na temat ewentualnego zwrotu czy wymiany… a ja blado wypadłem w oczach kolegi, któremu zachwalałem sprzęt. Dlatego pamiętajcie, że cena ma znaczenie i najlepiej weryfikować to przez jej pryzmat, jak i realnych zdjęć sprzedawanego produktu, a te są rzadkością. Na stronie sklepu sklep.uzywki.expert znajdziecie linki do galerii zdjęć konkretnych modeli z konkretnym numerem seryjnym, który można wskazać jako nasz wybór podczas zakupu. Tego nie widziałem jeszcze nigdzie, zatem teoretycznie można to nazwać zakupem po wcześniejszych oględzinach. A jeżeli każdy sprzęt wygląda jak ten, którym dysponuje na poczet testu, to można śmiało brać w ciemno. Koniec zachwalania… przejdźmy do kolejnego bardzo ważnego aspektu, czyli licencji Windows.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test poleasingowych laptopów w porównaniu z nowymi modelami do 1500 zł

 0