Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Antec Kühler H600 Pro

Antec Kühler H600 Pro jest jednym z dwóch przedstawicieli serii Pro w ofercie Antec. Większy model z chłodnicą 240 mm o nazwie H1200 Pro zapewne niebawem trafi do zestawienia, dziś jednak zajmiemy się wersją H600 Pro z dwukrotnie mniejszą chłodnicą. Serię Pro w stosunku do standardowej oraz wielu zestawów AIO innych producentów wyróżnia kilka detali w obrębie budowy pompki. W tym przypadku zastosowano solidniejszy silnik, który może pompować ciecz pod większym ciśnieniem niż w przypadku standardowych rozwiązań. Oprócz tego użyto ceramicznych elementów w samej głowicy pompki oraz grafitowych łożysk znacznie wytrzymalszych od standardowych. Producent obiecuje też cichą pracę. 

A w praktyce... Cóż, zestaw AIO z chłodnicą 120 mm raczej nie może cechować się wysoką kulturą pracy. I tak też to wygląda, choć trzeba przyznać że są na rynku zestawy znacznie głośniejsze, z szybszymi wentylatorami. Na szczęście po włączeniu regulacji obrotów (na płycie głównej) głośność jest już bardziej akceptowalna, i to przy całkiem niezłej wydajności - porównując zestaw do droższych zestawów AIO innych producentów czy nawet tradycyjnych radiatorów.

System montażu nie jest nadmiernie skomplikowany, a zarazem stabilny. Mam jednak pewną uwagę - backplate według producenta trzeba przykleić na dwóch kawałkach taśmy dwustronnej do spodu płyty. Tak też zrobiłem - i już po kilku godzinach testów ciężko było cały backplate oderwać od laminatu, a zdrapać potem resztki kleju - jeszcze trudniej. Co by było po dłuższym okresie? Strach się bać.

dobra jakość wykonania, rozsądna wydajność, wygodny i solidny system montażu, nie blokuje możliwości instalacji modułów pamięci z wysokim radiatorem w slocie blisko procesora, względnie rozsądna cena jak za zestaw tego typu, udoskonalenia w budowie pompki których nie znajdziemy w wielu innych urządzeniach tego typu

Głośny przy maksymalnych obrotach, taśma dwustronna dołączona do kompletu w celu montażu na platformie AMD jest aż zbyt solidna

Cena (na dzień 12.7.2017): około 240 zł

Antec Kühler H600 Pro

Do testu dostarczył:

Antec Kuhler 600 Pro

https://antec.com

 

Specyfikacja

Antec Kühler H600 Pro
Wymiary całkowite (długość × szerokość × wysokość) 155x120x27 mm
Waga coolera (chłodnicy z wentylatorem) 630 g
Model zastosowanego wentylatora 1 x 120 mm
Rozpiętość obrotów wentylatora (nominalna)

600-1800

Kontrola obrotów wentylatora PWM
Kompatybilny z podstawkami Intel LGA 775/1150/1151/1155/1156/2011/2011-3
AMD FM1/FM2/FM2+/AM2/AM2+/AM3/AM3+   

 

Galeria produktu

Anten Kuhler 600 Pro

Anten Kuhler 600 Pro

Anten Kuhler 600 Pro

Anten Kuhler 600 Pro

Krzysztof Opacki
Krzysztof Opacki Redaktor

Magister fizyki, jeden z najdłużej aktywnych dziennikarzy technologicznych w Polsce. Wieloletni współpracownik PCLab.pl, w przeszłości także egielda.com.pl. Prywatnie fan Realu Madryt oraz Jose Mourinho.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...