PNY XLR8 CS3030 to typowy dysk środka stawki, który pod względem wydajności wypada bardzo podobnie do modeli Patriota, Corsair czy GOODRAM, ale jest nieco tańszy od pierwszych dwóch rywali i nieco droższy od dysku polskiej firmy (co rekompensuje lepszymi wynikami). Generalnie to bardzo poprawnie zrealizowany produkt, któremu trudno cokolwiek zarzucić, ale też nie wyróżnia się niczym szczególnym. No może poza tym, że całkiem nieźle spisuje się po zapełnieniu 80% pojemności i broni się przed throttlingiem wynikającym z przegrzewania, pomimo braku jakiegokolwiek radiatora. Wśród minusów wymienić można brak jakiegokolwiek oprogramowania, ale zapewne dla przeważającej większości użytkowników będą to mało istotne kwestie. Niebieskie laminaty także powinny już odejść do lamusa, ale trudno czepiać się tu jakości wykonania.
PNY XLR8 CS3030 to typowy dysk środka stawki, który pod względem wydajności wypada bardzo podobnie do modeli Patriota, Corsair czy GOODRAM.
Jeśli zaś chodzi o wydajność, to jak wspomnieliśmy PNY XLR8 CS3030 przeważnie plasuje się w okolicach środkowych miejsc na wykresach, gdzie różnice pomiędzy poszczególnymi dyskami są relatywnie niewielkie. Zdarzają mu się jednak zarówno lepsze występy, jak np. testy wczytywania, gdzie ostatecznie wypadł najlepiej, ale i gorsze, jak tworzenie archiwum. Jeśli zaś chodzi o dynamiczny bufor SLC, to w tym przypadku jest on dość skromny (choć jak na kontroler Phisona E12 całkiem spory), gdyż wynosi niecałe 60 GB, co nie gwarantuje dłuższego utrzymywania wysokiej wydajności. Po jego zapełnieniu wydajność stabilizuje się na ok. 750 MB/s. PNY XLR8 CS3030 zasługuje na wysoką ocenę, dlatego też zdecydowaliśmy się mu przyznać 4/5 gwiazdek.
PNY XLR8 CS3040 1 TB
Satysfakcjonująca wydajność; dobre rezultaty nie tylko w testach syntetycznych, ale i rzeczywistych;nieźle spisuje się po zapełnieniu w 80%; brak problemów z przegrzewaniem w trakcie standardowego użytkowania; wysoki współczynnik TBW; 5 lat gwarancji.
Brak jakiegokolwiek oprogramowania; wydajność w tworzeniu archiwów; przeciętny rozmiar bufora pSLC, wydajność po zapełnieniu bufora.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielki test wysokowydajnych dysków SSD M.2 PCIe 3.0