Corsair Force MP510 to typowy model środka stawki, który podobnie jak kilka innych o podobnej specyfikacji (głównie z kontrolerem Phison E12) może nie zachwyca swoją wydajnością, ale i też nie rozczarowuje w tym aspekcie (zdarzają mu się pojedyncze wyskoki zarówno w górę, jak i w dół zestawienia). Generalnie to bardzo poprawnie zrealizowany produkt, któremu trudno cokolwiek zarzucić, ale też nie wyróżnia się niczym szczególnym. Pochwalić można wykonanie i estetyczną konstrukcję, wsparcie dla sprzętowego szyfrowania czy całkiem niezłe bronienie się przed throttlingiem termicznym w czasie długotrwałego obciążenia (w testach rzeczywistych temperatury nie stanowiły tu żadnego problemu). Jest tu jednak kilka kwestii, które kładą się cieniem na Phison E12.
Generalnie to bardzo poprawnie zrealizowany produkt, któremu trudno cokolwiek zarzucić, ale też nie wyróżnia się niczym szczególnym.
Po pierwsze model ten oferuje nieco niższą pojemność od konkurencji, gdyż zamiast 1 TB otrzymujemy 960 GB, co przy jego cenie na poziomie 669 zł oznacza całkiem wysoki koszt za 1 GB. Ponadto oprogramowanie jest nieco przestarzałe i po takim producencie jak Corsair oczekiwać można nieco więcej w tym aspekcie. Co więcej, na pokładzie znajduje się relatywnie nieduży jak na obecne standardy bufor pseudo SLC, który wynosi tylko ok. 30 GB. Po jego zapełnieniu wydajność jednak wciąż utrzymuje się na całkiem przyzwoitym poziomie 1000 GB/s. Pochwalić trzeba tu także wydajność po osiągnięciu 80% zapełnienia dysku, która choć zalicza spadek, to nie tak duży jak można się spodziewać i pod tym względem produkt Corsair wypada wyraźnie lepiej od wielu rywali z tego testu. Podsumowując, MP510 na pewno nie jest najbardziej opłacalnym dyskiem, ale decydując się na jego zakup nie będziemy rozczarowani.
Corsair Force MP510
Satysfakcjonująca wydajność; wykonanie; przegrzewanie się nie stanowi realnego problemu, sprzętowe szyfrowanie AES 256-bit; nieźle radzi sobie z zapełnieniem; bardzo wysokie współczynniki TBW; 5 lat gwarancji.
Niższa pojemność od konkurencji; wysoka cena; wydajność poniżej oczekiwań, przeciętny bufor SLC.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Wielki test wysokowydajnych dysków SSD M.2 PCIe 3.0